فروش جوجه شترمرغ سه روزه

فروش جوجه شترمرغ سه روزه

فروش جوجه شترمرغ سه روزه که از آنها به منظور تولید پر، پوست، گوشت و تخم استفاده می شود، با بالاترین کیفیت در شرکت آریا منتخب قابل عرضه می باشد.
پرورش شترمرغ در جهان در افریقای جنوبی از سال ۱۸۶۰ آغاز گردید و سپس در دیگر نقاط جهان گسترش یافت. در کشور ایران بررسی های مقدماتی از سال ۱۳۷۵ آغاز و در سال ۱۳۷۷ با ورود اولین گروه پرندگان، کار شترمرغ رسما آغاز گردید .
در اهداف تجاری از اصطلاحاتی به نام گردن آبی، گردن قرمز و گردن سياه (سياه آفریقایی) استفاده می شود. گردن قرمزها و گردن آبی ها دارای جثه بزرگتر در مقایسه با گردن مشکی ها هستند و از سرعت رشد بالاتری برخوردارند. گردن مشکی ها از نظر جثه کوچک ولی دارای پوست مرغوبتر هستند، از لحاظ کیفیت پر نیز نسبت به دونڑاد دیگر برتر هستند. گردن مشکی ها یا سیاه های آفریقایی بخش اعظم شترمرغهای اهلی شده دنیا را تشکیل می دهند .

فروش جوجه شترمرغ سه روزه

شترمرغ در طبقه بندی جانورشناسی جز پرندگان راسته سینه پهنان (Ratite) زیر راسته استرونیونی فرمها، خانواده استروتیونيده، جنس استروتیو و گونه استروتیوکاملوس قرار دارد.

مزایای جوجه شترمرغ

رنگ پر پرنده های نر، سیاه با بال های خارجی سفید بوده و دم آن آراسته می باشد. پرنده ماده معمولاً کوچک تر و دارای پرهای قهوه ای روشن است و قبل از رسیدن به سن بلوغ چندین بار پر ریزی دارد. تولید مثل در شتر مرغ از ۳۰ ماهگی آغاز و بیست سال ادامه می یابد. معمولاً خانواده این پرنده از یک ماده و نر تشکیل می شود. متوسط تعداد تخم گذاری در هر دوره ۴۰ عدد است و دوره خواب روی تخم ۴۲ روز به طول می انجامد. شترمرغ ماده ممکن است خوابیدن روی تخم را از دو سالگی شروع کند اما این حالت طبیعی نیست و سن مناسب برای آن ۴ تا ۵ سالگی است. توانایی تولید در شترمرغ بسیار متغیر است و این امر بستگی به مدیریت مزرعه و تغذیه دارد.

شرایط نگهداری جوجه شترمرغ

زندگی و توان مقاومت جوجه تا حدود زیادی بستگی به شیوه های مدیریت دارد و تلفات جوجه ها حدود ۴۰ درصد است. بر اساس آمارهای موجود به طور متوسط از هر شترمرغ ماده در سال ۲۰ جوجه تولید می شود. از نقطه نظر کیفیت پوست، شترمرغ سیاه آفریقایی بالاترین کیفیت پوست را داراست. هم چنین بیشترین مقدار روغن برای تولید محلول ها و پمادهای پوستی را همین نوع شترمرغ از آن خود کرده است. از پوست یک شتر مرغ سیاه آفریقایی ۱۴ فوت مربع چرم به دست می آید که از آن می توان سه جفت چکمه با قیمت تقریبی ۸۰۰ دلار برای هر جفت تهیه نمود. از یک شترمرغ گردن سیاه آفریقایی ۲۵۰ پوندی (حدود ۱۱۲ کیلوگرم) می توان ۵۸ کیلوگرم گوشت قرمز به دست آورد.

محصولات مرتبط