آریا-منتخب(1)
در این مقاله آموزشی به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

فروش جوجه مرغ بومی مرندی

فروش جوجه مرغ بومی مرندی یکی از بهترین نژادهای ایرانی با ظاهر متفاوت و منحصر به فرد در شرکت آریا منتخب از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

جوجه سیاه مرندی بدون هرگونه اصلاح نژاد ژنتیکی، کاملا ارگانیک جز پرندگان تزیینی محسوب می شود. این پرنده از بهترین نژادهای تخمگذار ایرانی مقاوم در برابر انواع بیماریها و سازگار با محیط های آب و هوایی مختلف می باشد.

 

مرغ مرندی با داشتن پر و بال مشکی بیشترین درصد نور خورشید را جذب کرده و دارای تخم و گوشت باکیفیت می باشد. پرورش جوجه مرندی با هدف وزن گیری یا طول دوره­ تخمگذاری دارای توجیه اقتصادی می باشد. همچنین بخاطر ارگانیک بودن این مرغ گوشت و تخم مرغ آن دارای خاصیت درمانی می باشد.

ریشه جوجه مرندی همانطور که از نام آن پیداست به شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی می‌رسد.

 

مرغ مرندی ظاهری شبیه به مرغ استرالیایی با پرهای کاملا مشکلی که در زیر نور خورشید به رنگ سبز متمایل است. این پرهای مشکی تا امتداد پایش ادامه دارند.

فروش جوجه مرغ بومی مرندی

مزایای جوجه مرغ بومی مرندی

قیمت جوجه مرندی یک روزه

قیمت جوجه مرندی یک روزه در بازار توسط اتحادیه طیور براساس موجودی این جوجه تعیین می‌شود. پرهای این پرنده سیاه رنگ و سبز سوسکی در زیر نور خورشید که رنگین کمانی خیره کننده ای به پرها می دهد. آنها به خوبی در سالن مرغداری پرورش می شوند، اما مانند بسیاری از نژادها از گشت و گذار آزاد و جستجو برای حشرات در سالن لذت خواهند برد. این نژاد در راه رفتن تا حدودی باعظمت است،  زیرا واقعاً دوست دارند فعال باشند.

جنبه ورزش بازی آزاد برای آنها خوب است زیرا اگر صرفاً در سلول نگه داشته شوند می توانند کمی مستعد چاقی باشند. آنها نژادی هستند که به سرعت در حال رشد هستند و در ابتدا رفتار کمی خجالتی دارند، اما هنگامی که در آنجا مستقر شدند، اگر خوراکی در جیب خود داشته باشید احتمالاً شما را در اطراف حیاط دنبال می کنند.

در صورت تمایل برای پرورش طیور مطالعه نمایید: فروش جوجه مرغ تخمگذار، فروش جوجه بوقلمون، فروش جوجه اردک، فروش جوجه گوشتی

فروش جوجه مرندی در اصفهان

فروش جوجه مرندی در اصفهان توسط شرکت آریا منتخب با عقد قرارداد انجام می‌شود، این روند می‌تواند بصورت حضوری یا آنلاین انجام شده و قرارداد رسمی شرکت برای شما ارسال شود. واحد فروش جوجه مرغ بومی مرندی این تضمین را به شما می‌دهد که با خرید شما در سراسر کشور این جوجه از شهرستان مرند برای شما ارسال می شود.

میزان تخمگذاری این نژاد سالانه حدود ۲۵۰ عدد و در صورت دریافت جیره گوشتی با وزنگیری تقریبا ۲ کیلوگرم در ۳ ماهگی به فروش می‌رسد.

در یک محیط صنعتی آنها تخم‌های بیشتری تولید می‌کنند زیرا روشنایی و تغذیه آنها برای حداکثر خروجی به شدت کنترل می‌شود. بسته به خط سنتی یا صنعتی که دارید، آنها معمولاً به عنوان لانه‌سازهای خوب و مادران خوب برای جوجه‌هایشان در پرورش سنتی شناخته می‌شوند.

پرورش جوجه مرندی

پرورش جوجه مرندی برای این نژاد میراثی قوی و سالم است. ملاحظات خاصی برای این مرغ ساده وجود ندارد. میانگین امید به زندگی برای این پرنده بین ۶ تا ۱۰ سال است. توجه معمول به انگل ها و سایر مسائل جزئی جوجه ها تنها چیزی است که باید در مورد آن کوشا باشید. با توجه به پرهای سیاه و سفید بسیار زیبا نیاز به دسترسی ۲۴ به ۷ ساعت سایه دارد. این مرغ با وجود اینکه نژادی مقاوم است و گرما را به خوبی تحمل می کند، نسبت به سایر نژادهای جوجه بیشتر در معرض گرمازدگی است.

اگر به دنبال مرغی هستید که نگهداری از آن آسان باشد، تخم های فراوانی بگذارد و به خوبی با گله فعلی شما هماهنگ شود، شاید مرغ مرندی گزینه مناسبی است.

پرورش جوجه مرندی

خرید جوجه مرندی سیاه

خرید جوجه مرندی سیاه با راندمان بالا در مقایسه با سایر نژادهای بومی به شما در تولید گوشت و تخم مرغ بالا کمک می‌کند. اگرچه آنها در ابتدا می توانند کمی خجالتی باشند، اما با شما گرم می شوند و یک همراه دوستانه و دوست داشتنی در سالن خواهند بود.

نژاد مرندی آرام و ساکت است، احتمالاً در میانه ترتیب نوک زدن خواهند بود. آنها می توانند توسط نژادهای تهاجمی تر مورد آزار و اذیت قرار گیرند بنابراین مراقب پرندگان زورگو در گله خود باشید.

فروش جوجه مرغ بومی مرندی به دلیل اینکه رسیدگی به آنها بسیار آسان است، کاندیدای عالی برای برنامه‌های کشاورزی در سراسر کشور می‌باشد.

آنها طیف گسترده ای از دما و انواع آب و هوا را تحمل می کنند، این پرنده واقعاً تا آنجا که آب و هوا پیش می رود با گرما و سرما سازگار است. در حالیکه مرندی از جست و جوی علوفه لذت می برد، نژادی است که در مورد شکارچیان می تواند کمی دور باشد. پرهای سیاه آنها در شرایط خاص استتار خوبی ایجاد می کند، اما در موارد دیگر که ممکن است برجسته باشند نیز می تواند باعث ایجاد مشکل برای آنها شود.

خرید جوجه مرغ بومی مرندی

خرید جوجه مرغ بومی مرندی، پرنده‌ای عالی برای مبتدیان زیرا به مراقبت ویژه کمی نیاز دارد و به راحتی می توان با آنها برخورد کرد زیرا به سرعت به آنها عادت می‌کنید. این جوجه یک پرنده لذت بخش و آرام، کم سر و صدا، به سرما مقاوم می‌باشد. جفت‌های خوبی برای گله درست می‌کند و تخم های خوشمزه فراوانی می گذارد. برای خرید یا فروش جوجه مرغ بومی مرندی با ما در تماس باشید.

شماره های تماس:

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

فیلم انواع جوجه مرغ بومی

*
*

3 × پنج =