فروش جوجه مرغ تخمگذار

فروش جوجه مرغ تخمگذار

فروش جوجه مرغ تخمگذار یکروزه که به منظور پرورش مرغ تخمگذار تا ۳ ماهگی که به آن پولت گفته می شود، یکی از ماکیان با کیفیت شرکت آریا منتخب می باشد.
پرورش مرغ تخمگذار با توجه به اینکه پرورش دهنده بصورت روزانه به سوددهی رسیده در صورتیکه در پرورش مرغ گوشتی، باید ۶۰ روز وقت و هزینه صرف شود تا به سود برسد. 

فروش جوجه مرغ تخمگذار می‌تواند به منبع درآمد خوبی تبدیل شود اگر جوجه‌های باکیفیت و پرورش یافته داشته باشید و مایل باشید آنها را تا سن تخمگذاری بزرگ کنید و بفروشید. این جوجه نیاز افرادی را که زمان یا تجهیزاتی برای پرورش ندارند، اما می‌خواهند مرغ تخمگذار داشته باشند را برطرف می‌کند. اگرچه نگهداری از مرغ ها نسبتاً آسان است، اطلاعات مهمی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا آن مرغ‌ها را سالم نگه دارید و تخم مرغ تولید کنید. همچنین تنها داشتن تخم مرغ کافی نیست، بهتر است بهترین طعم و سالمترین تخم مرغ ها را داشته باشید.

فروش جوجه مرغ تخمگذار​

فروش انواع جوجه در شرکت آریا منتخب

جوجه مرغ بومی
جوجه مرغ ال اس ال
جوجه مرغ بومی
جوجه مرغ هایلاین
جوجه مرغ بومی
جوجه مرغ نیک چیک
جوجه مرغ بومی
جوجه مرغ شیور

قیمت جوجه مرغ تخم‌گذار

قیمت جوجه مرغ تخم‌گذار متغیر می‌باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند جنسیت مرغ (معمولا ماده‌ها بیشتر از نرها قیمت دارند)، کمیاب بودن نژاد (نژادهای کمیاب هزینه بیشتری دارند) و اینکه آیا مرغ هیبریدی می‌باشد.
نژادهای معمولی مقرون به صرفه ترین هستند، اما برخی از جوجه ها می توانند بسیار گران قیمت باشند. به این ترتیب، کسانی که به دنبال هزینه کمتری برای جوجه های هستند باید به سمت نژادهایی صنعتی گرایش پیدا کنند. اینها برخی از رایج‌ترین و ارزان‌ترین نژادهای مرغ در سراسر کشور هستند.

مزایای جوجه مرغ تخمگذار

نکاتی برای انتخاب جوجه مرغ تخم‌گذار

قبل از هر تصمیمی، مطمئن شوید که اهداف تجاری خود را درک کرده اید. آیا قصد دارید کسب و کار خود را محدود به حیاط خلوت خود نگه دارید؟ آیا فقط چند جوجه تخمگذار برای خود و خانواده‌تان می‌خواهید؟ یا شاید برای رشد کسب و کارتان به چیزی پایدارتر آماده هستید؟

مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می‌کنید، مهم است که بدانید چه تعداد تخم‌مرغ می‌خواهید تولید کنید. تعداد تخم‌هایی که می‌خواهید پرندگان شما در طول یک هفته بگذارند می‌تواند تعیین کند که چه تعداد و چه نوع پرنده‌ای ممکن است بخواهید یا نیاز داشته باشید.

بسته به اندازه فضای باز یا مرغداری شما، یک نژاد مرغ کوچکتر ممکن است برای کسب و کار شما کاربردی‌تر باشد. بیشتر جوجه‌ها ترجیح می‌دهند که آزاد باشند، اما اگر فضای بیرونی به اندازه کافی بزرگ نباشد، ممکن است پرندگان شما ناراحت باشند و برخی از مشکلات بالقوه سلامتی را ایجاد کنند.

با کمال تعجب، نژادهای مختلف جوجه به ویژگی‌های خلق و خوی خاصی تمایل دارند. اگر قصد دارید بهترین جوجه‌های تخمگذار را برای گله حیاط خلوت خود انتخاب کنید، داشتن پرندگانی که طبیعت آرام و دوستانه دارند می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

در حالی که نژادهای میراثی در ابتدا تمایل به تخمگذاری کمتری دارند، در مدت زمان طولانی ‌ری بهتر می‌شوند. آنها همچنین به دلیل ذخایر چربی اضافه شده پرندگانی سنگین‌تر هستند. هیبریدها، تخمگذاری بیشتری خواهند داشت و تبدیل خوراک بهتری دارند، اما به طور کلی برای مدت کوتاه‌تری به خوبی می خوابند.

نکاتی برای انتخاب جوجه مرغ تخم‌گذار

شرایط نگهداری جوجه مرغ تخمگذار

در ۲۴ ساعت ابتدایی پرورش جوجه، میزان و شدت نور بایستی زیاد باشد. درواقع بهتر است که روز اول به‌طور کامل روشنایی بدون خاموشی داده شود تا جوجه با محیط و فضای آبخوری و دان خوری آشنا شود. بهترین برنامه نوردهی برای جوجه ها ۲۳ ساعت روشنایی با ۱ ساعت خاموشی تا پایان دوره است.

دما در ۲۴ ساعت اولیه ورود جوجه به داخل سالن بین ۳۲ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراداست و تا یک هفته در این رنج باقی می‌ماند. این دما به جوجه‌ها فرصت می‌دهد با خیال راحت آب و غذا بخورند؛ و هر هفته حدود ۳ درجه از دمای سالن را بایستی کم نمود به‌گونه‌ای که در هفته آخر پرورش (هفته ششم) به ۱۸ الی ۲۱ درجه سانتی‌گراد برسد؛ زیرا با افزایش سن یا وزن مرغ تولید حرارت این پرنده هم بیشتر می‌شود لذا بایستی به‌موازات آن میزان دما را کاهش داد در غیر این صورت افزایش درجه حرارت محیط سبب کاهش مصرف غذا و درنتیجه کاهش رشد می‌گردد.

منبع رطوبت سالن مرغداری شامل دو بخش است :
۱- رطوبت بستر
۲- رطوبت فضا.

اگر میزان رطوبت سالن زیاد شود سبب تولید آمونیاک، ظهور بیماری کوکسیدیوز و رشد میکروارگانیزم هایی مانند باکتری و قارچ می‌شود و اگر هم میزان رطوبت کم باشد سبب افزایش گردوغبار، افزایش بیماری، افزایش هزینه‌های تهویه و… می‌شود. بهتر است که رطوبت بستر برای جوجه‌ها ۲۰ تا ۴۰ و برای مرغ‌های بالغ ۱۰ تا ۲۰ درصد باشد. همچنین رطوبت فضای سالن در ابتدای دوره پرورش ۶۵ تا ۷۰ درصد و سپس با افزایش سن پرنده به ۵۰ تا ۶۰ درصد تقلیل یابد.

انجام تهویه و داشتن یک سیستم کارآمد در سالن مرغداری به دلایل زیر ضروری است:

 •  مرغ یک موجود زنده است و احتیاج به هوای تازه و اکسیژن دارد.
 • مدیریت و دفع رطوبت اضافی در سالن پرورش.
 • تحقق بخشیدن به مدیریت دما.
 • دفع گازهای سمی.

اگر تهویه به‌درستی انجام نگیرد سبب فعالیت میکروارگانیزم ها بر روی بستر و درنتیجه تولید گازهای سمی می‌شود که مسمومیت تنفسی، کاهش تولید و ضعف مرغ‌ها را می‌تواند به همراه داشته باشد.

این موضوع تأثیر زیادی بر روی عملکرد پرنده دارد. کف سالن پرورش، ظرفیت تعدادی مرغ را دارد و عواملی همانند فصل پرورش، نوع سالن ازنظر بستر، نوع مرغ (گوشتی، تخم‌گذار و مادر)، شرایط محیطی، فضای آبخوری و دان خوری، وزن نهایی همگی بر میزان تراکم گله اثر دارند. در سیستم ایران به ازای هر ۱۰ تا ۱۳ قطعه جوجه گوشتی ۱ مترمربع فضا در نظر گرفته می‌شود اما اگر بر اساس وزن نهایی باشد معمولاً به ازای وزن ۲/۲ کیلوگرم ۱۵ قطعه و به ازای وزن ۵/۲ کیلوگرم ۱۳ قطعه جوجه گوشتی در هر مترمربع پرورش داده می‌شود.

واکسیناسیون در گله بایستی مطابق با به‌کارگیری یک برنامه جامع و مدون از سوی سازمان دامپزشکی باشد. مهم‌ترین بیماری‌هایی که طیور گوشتی را علیه آن‌ها واکسینه می‌کنند شامل برونشیت عفونی، نیوکاسل، گامبورو است. همچنین برای مصرف واکسیناسیون می‌توان از روش‌هایی همانند اسپری، قطره چشمی، آشامیدنی و تزریقی استفاده نمود.

فروش بهترین نژاد مرغ تخم‌گذار

هنگامی که از جامعه محلی و نهادهای حاکمیتی خود مجوز دریافت کردید، در موقعیت خوبی هستید که می‌خواهید کدام یک از بسیاری از نژادهای مرغ را پرورش دهید. فروش بهترین نژاد مرغ تخم‌گذار به عوامل مختلفی بستگی دارد همچون:

 • تولید تخم مرغ
 • سرسختی
 • اندازه پرنده (هم بزرگ و هم کوچک)
 • رنگ تخم مرغ
 • رفتار و اطاعت
 • پر و رنگ های عجیب و غریب
 • انعطاف پذیری هدف

تولید ممکن است به نظر یک کیفیت واضح در مرغ بومی به نظر برسد و یکی از معدود الزامات حداقلی ممکن را داشته باشد. اما مطمئناً مواردی وجود دارند که بهتر از سایر مرغ‌ها تخم‌گذاری می‌کنند و تصمیم‌گیری در مورد اهمیت آنها بستگی به نیاز تخم‌مرغ شما دارد. به عنوان مثال هدف بعضی از مرغداران در دسترس قرار دادن تخم مرغ با کیفیت در سراسر کشور است، بنابراین نیاز آنها به تخم مرغ بسیار زیاد است، به این معنی که این کیفیت را در اولویت قرار می دهند. بهترین نژادهای مرغ که به دلیل تخمگذاری در سراسر دنیا قابل اعتماد شناخته شده‌‌اند عبارتند از:

ال اس ال، هایلاین، نیک چیک، استرالوپس، لگهورن، بونز، شیور، اورپینگتون، قرمزهای رود آیلند

فروش بهترین نژاد مرغ تخم‌گذار​

خرید جوجه مرغ تخم‌گذار

این روزها می توانید هر چیزی را به صورت آنلاین سفارش داده تا برای شما ارسال شود، از خرید خواربار گرفته تا گیاهان یا خرید جوجه مرغ تخم‌گذار تا در سالن مرغداری دریافت نمایید. اگر قصد خرید یک گله جوجه مرغ تخم‌گذارها را دارید، به بررسی‌های ما در مورد جوجه کشی‌های آنلاین که جوجه های یک روزه را می فروشند نگاهی بیندازید. ما حتی همه آنها را پوشش نداده ایم، اما این لیست از بهترین جوجه کشی‌ها می تواند تمام خواسته شما برای پرورش مرغ را برآورده کند.تمام حداقل‌ها و اطلاعات نژاد منعکس کننده جوجه‌های تخم‌گذار و یک روزه است، اگرچه جوجه‌های گوشتی ممکن است از طریق برخی از هچری‌ها در دسترس باشند.

محصولات ما را به صورت آنلاین بررسی و خریداری کنید، یا در صورت داشتن هرگونه سوال و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

شماره های تماس:

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

محصولات مرتبط