فروش جوجه مرغ شیور

فروش جوجه مرغ شیور

فروش جوجه مرغ شیور، نژاد کانادایی در شرکت آریا منتخب با هدف مرغ‌های مادر و تخم‌گذار کارآمد با تولید تخم مرغ برتر به مشتریان خود تحویل می دهیم.
مرغ شیور یکی از کارآمدترین مرغ های تخمگذار جهان با مصرف خوراک کم است و یک انتخاب عالی برای تولیدکنندگان تخم مرغ تجاری است. این مرغ تعداد بالایی تخم مرغ مرغوب تولید می کند و ماندگاری بالایی در تخم گذاری، که به 500 تخم می رسند. مرغ شیور یک مرغ تخم‌گذار ایده‌آل برای تولیدکنندگان تخم‌مرغ تجاری است که به دنبال عملکرد کارآمد در یک چرخه تخم‌گذاری طولانی هستند.

مرغ تخمگذار ال اس ال

شرکت آریا منتخب پارسیان در فروش جوجه مرغ تخمگذار در نژادهای بومی و صنعتی با عنوانین زیر سرآمد می باشد.

  1. جوجه مرغ تخمگذار بومی گلپایگانی، مرندی، جهادی، نیمچه گلپایگانی و مرغ پایان دوره
  2. جوجه مرغ تخمگذار صنعتی پولت، ال اس ال، هایلاین، بونز، شیور، نیک چیک، مرغ حذفی

مزایای جوجه مرغ تخمگذار

این نژاد در مقایسه با سایر مرغ تخمگذار در ازای دریافت میزان خوراک مساوی از ضریب تبدیل و تولید تخم مرغ بالاتری برخوردار است. همچنین با شرایط اکولوژی خاورمیانه سازگاری کامل دارد. بطوریکه بالغ بر 85 درصد جوجه یکروزه کشورهای کویت، سودان، یمن، عربستان، اردن، قطر، مصر و عراق از نژاد L.S.L تأمین می شود.
پوسته تخم مرغ این نژاد از ضخامت و استحکام مطلوبی برخوردار میباشد، در نتیجه شکستگی به هنگام تولید، جمع آوری و بسته بندی آن از آمار بسیار پایینی برخوردار است.
فروش مرغ تخمگذار ال اس ال در ایران و سایر کشورهای همسایه از طریق صادرات گله هاي مادر به مراکز دارای مجوز با تضمین سلامت بار را آریامنتخب شامل می شود.

شرایط نگهداری جوجه مرغ تخمگذار

آب آشامیدنی امری حیاتی در پرورش مرغ می باشد، کیفیت آب قبل از احداث مرغداری از لحاظ فیزیکی، شیمیایی و میکروبی ارزیابی تا کارایی آن واحد را تحت تاثیر قرار ندهد. ظاهر آب شفاف، بی رنگ و بی بو و مزه باشد. pH آب باید بین ۵/۶ تا ۸ باشد. سختی آب که به حضور یون های کلسیم و منیزیوم بستگی دارد، باید بین ۱۰ تا ۳۰ قسمت در میلیون باشد. همچنین، كل مواد جامد محلول در آب بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ قسمت در میلیون باشد. وجود نمک در آب باعث کاهش وزن و ضخامت پوسته تخم مرغ شده و مقاومت پوسته تخم را در برابر شکستگی کاهش می دهد. در آب های باشوری ملایم در پرورش مرغ تخمگذار توصیه می شود ویتامین C به آب افزوده شود. مکمل سازی جیره با مکمل آلی روی (نظیر روی- متیونین) نیز به بهبود کیفیت پوسته تخم مرغ در چنین شرایطی کمک می­کند.

واکسن، میکروب تخفيف حدت یافته یا کشته شده است که پس از تزریق به بدن ابتدا در محلی تکثیر نموده سپس در سراسر بدن منتشر و به اندام های هدف رسیده در نتیجه باعث تحریک سیستم ایمنی و پرنده را در هنگام ابتلا به عفونت ناشی از ویروس محافظت می­ کند.
میکروب های کشته شده که واکسن های غیرفعال را تشکیل می دهند، از طریق اعمال روش های فیزیکی (حرارت، اشعه UV و… ) و شیمیایی (فرمالدئید، فنل و …) بوجود می آیند. با توجه به آن که میکروب­های کشته شده قدرت تکثیر و انتشار ندارند، واکسن های غیر فعال صرفاً از طریق تزریق زیرجلدی و عضلانی تجویز می شوند، ولی واکسن های زنده تخفیف همچنین از طریق اسپری، آب آشامیدنی، قطره چشمی، تلقیح در پوست گردن و بال، یا تزریق درون تخم مرغ تجویز می گردند.

عامل مهمی که رفتار و عملکرد تولیدی پرندگان را تحت شعاع قرار می دهد نور می باشد. برنامه نوری مرغداری تاثیر مهمی در تحریک تخمگذاری این نژاد دارد. چرخه تولیدمثل پرندگان در تغییرات فصلی طول روز تغییر کرده، بطوریکه که با افزایش طول روز بلوغ جنسی در مرغ های نابالغ به جلو افتاده و تخمک اندازی آغاز می شود و کاهش طول روز نتیجه معکوسی دارد.

سیستم تهویه سالن مرغداری جهت تامین هوای تازه برای پرندگان در تمامی نقاط سالن پرورش جهت خارج کردن حرارت مازاد، بخار آب، گازها و گرد و غبار از سالن بسیار تاثیرگذار می باشد. سیستم تهویه به دو صورت طبیعی و مکانیکی امکان پذیر می باشد.

عایق بندی سالن در شرایط آب و هوایی متفاوت از اهمیت بالایی برخوردار است. عایق بندی در مناطق گرمسیر باعث جلوگیری از افت عملکرد پرندگان و تلفات آنها می شود. نتایج تحقیقی که در دمای محیطی ۸/۳۲ درجه سانتی گراد انجام گرفت نشان داد که دمای داخل سالن در سالن های با سقف های عایق بندی شده و بدون عایق به ترتیب ۳/۳۳ و ۲/۳۷ درجه سانتی گراد بود و نرخ تلفات جوجه های گوشتی تا سن ۴۲ روزگی در این دو سالن به ترتیب ۵/۰ و ۳/۱۴ درصد بود

محصولات مرتبط