قبل
بعدی
در این مقاله آموزشی به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

فروش جوجه گوشتی پلاس

فروش جوجه گوشتی پلاس عامل کلیدی شروع خوب در پرورش محسوب می شود.

عوامل مهم رشد و ضریب تبدیل غذایی سریع در دوره پرورشی کوتاه از مشخصه‌های اصلی این سویه می‌باشد. فاکتورهای مهمی همچون گرما، تهویه، رطوبت، نور، بستر، آب، خوراک، واکسیناسیون و تراکم مناسب در سالن عملکرد جوجه‌ها را در پایان دوره تحت تاثیر قرار می‌دهد.

متخصصان علم ژنتیک با استفاده از علم اصلاح نژاد در صنعت مرغداری، با تولید سویه‌هایی از بهترین نژادها همچون راس، پلاس و کاب عملکرد این پرنده را در جهت تولید گوشت بیشتر بالا می‌برند.

سنگ بنای فروش جوجه گوشتی پلاس که با برند آربراکرز پلاس نیز شناخته می‌شود، بسیار موفق است. نژاد پلاس برای تولید مرغ به‌طور کارآمد از طریق عملکرد قبلی و ثابت والدین و عملکرد فرآوری و بهینه خوراک پرورش داده می‌شود. مشتریان در سراسر جهان جوجه گوشتی پلاس را به دلیل موقعیت بسیار رقابتی آن جزو اولویت‌های خود قرار می‌دهند. کارخانه‌های جوجه‌کشی که تجارت اصلی آن‌ها فروش جوجه یک‌روزه است، می‌توانند حتی در شرایط محیط آزمایشی از تعداد زیادی جوجه درجه‌یک تولیدشده توسط شرکت مادر سود ببرند. در بازارهایی که جوجه‌های گوشتی به‌طور کامل و زنده به فروش می‌رسند، ساختار سینه مطمئنا توجه مصرف‌کنندگان را به خود جلب می‌کند.

فروش جوجه گوشتی پلاس

خصوصیات جوجه پلاس

رنگ جوجه‌ها در نژاد پلاس سفید خالص است و این رنگ می‌تواند از سفید خامه‌ای روشن، سایه‌های زرد مختلف تا زرد خیلی روشن متفاوت باشد. در مرحله بزرگ‌سالی، به دلیل عدم وجود رنگ‌دانه ملانین در تمام قسمت‌های پر، تمام سطح پر سفید خالص است. عدم وجود ملانین در پرهای جوجه گوشتی پلاس بر سایر ساختارهای بدن تأثیر نمی‌گذارد، به‌جز در مورد آلبینوها که بارنگ چشم صورتی به‌راحتی تشخیص داده می‌شوند.

مزایای خرید و فروش جوجه گوشتی پلاس به ترتیب عبارت‌اند از:

  • جوجه‌های گوشتی پلاس به‌سرعت رشد می‌کنند و طی ۳۵ روز در یک سیستم صنعتی و بسته، وزن پرندگان به ۲ کیلو می‌رسد.
  • میانگین مرگ‌ومیر تا ۴۲ روز ۳-۵٪ تحت تمرین خوب پرورش است.
  • این نژاد توسط فن تلقیح ویژه (تلقیح مصنوعی) تولید می‌شوند که جوجه سالم و عاری از بیماری را تضمین می‌کند.
  • پرورش والدین از یک‌روزگی تا زمان معدوم‌سازی در قفس صورت می‌گیرد که احتمال عفونت‌های قابل‌انتقال را به حداقل می‌رساند.
  • سینه جوجه گوشتی پلاس محبوبیت خاصی در بین خریداران دارد و لاشه مرغ شکل متقارن و رنگ پوست یکنواختی دارد.
خصوصیات جوجه پلاس

قیمت جوجه پلاس

قیمت جوجه پلاس باتوجه به نوسانات شدید بازار بر اساس رای نهایی انجمن صنفی به صورت روزانه(شنبه،یکشنبه،سه شنبه،چهارشنبه) تعیین می گردد. معمولا یک پایه قیمت در نظر گرفته میشود و بر اساس آن بالا یا پایین بودن قیمت را مشخص می‌نمایند.

راهنمای پرورش جوجه گوشتی پلاس

ازآنجایی‌که هزینه‌های ورودی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش رو در مراحل راهنمای پرورش جوجه گوشتی پلاس می‌باشد، باید با دقت زیادی هزینه‌های خروجی مدیریت شوند. رویکرد محققان این است که یک مدیر مسئولیت هر قسمت از سالن را که بر عهده می‌گیرد باید پرندگانی سالم تحویل دهد. مدیریت خوب مستلزم آن است که کارگران در مزرعه زندگی کنند، زیرا در صورت بروز مشکل برای جوجه‌ها باید در هر زمان، روز یا شب در دسترس باشند.

نرخ مرگ‌ومیر یکی از موضوعات کلیدی در فروش جوجه گوشتی پلاس است که تمرکز بسیاری روی آن دارد. با توجه به ماهیت حساس جوجه‌ها، نادیده گرفتن این عامل می‌تواند به‌سرعت منجر به شکست کسب‌وکار شود. مزرعه باید نهایتاً دارای میانگین نرخ مرگ‌ومیر ۵٫۵ درصد باشد و کارکنان برای دستیابی به تلفات هرچه کمتر تلاش کنند و پاداش دریافت نمایند.

تغذیه به‌موقع جوجه‌ها در هرروز اهمیت بسیاری دارد، زیرا گرسنه شدن بیش‌ازحد آن‌ها به‌ناچار منجر به ازدحام و حمله به غذا می‌شود که در این فرآیند پرندگان لگدمال و خراشیده می‌شوند و بنابراین با ضعیف شدن بدن بیشتر مستعد بیماری می‌شوند.

مبحث آب نیز حیاتی است. پرندگان می‌توانند یک یا دو روز بدون غذا بمانند، اما بدون آب مدتی کمی دوام می‌آورند. سال گذشته موجی از گرما را داشتیم که دمای آن به ۴۵ درجه سانتی‌گراد رسید. آب مخازن بیرون آن‌قدر داغ شد که مجبور شدیم آن را با یخ خنک‌کنیم تا استرس پرندگان را کاهش دهیم.

 

پیش‌بینی مشکلات و انجام کاری در مورد آن‌ها قبل از وقوع، تمرکز شدید و مدیریت صحیح می‌طلبد. به همین دلیل تیک زدن چک‌لیست چندین بار در روز بسیار مهم است. اگر پرندگان در هنگام گرما جمع شوند، سعی می‌کنیم آن‌ها را از هم جدا کنیم تا خفه نشوند. اگر ما مراقب آن‌ها نباشیم و مطمئن نشویم که بیش‌ازحد در کنار هم مجتمع نیستند، میزان مرگ‌ومیر آن‌ها می‌تواند سر به فلک بکشد.

در منطقه‌ای که دما در تابستان می‌تواند به بالای ۴۰ درجه سانتی‌گراد برسد و در زمستان تا ۶ درجه سانتی‌گراد کاهش یابد، تنظیم دما در سالن‌ها نیاز به مدیریت جریان هوا دارد. این موضوع با زیرساخت‌های نسبتاً ساده به دست می‌آید. بخاری‌های گازی در ماه‌های سرد برای گرم کردن سالن‌ها استفاده می‌شود که مخصوصاً درجه حرارت مناسب برای جوجه‌ها بسیار مهم است.

طبق تحقیقات جهانی انجام‌شده متوجه شدیم که برخی مرغداران در تعدادی از کشورها فقط برای ۱۰ روز غذای اولیه یا سوپر استارتر (استارتر) می‌دهند و به نتایج خوبی دست پیداکرده‌اند. ما پرندگان را در روز دهم وزن کردیم و متوجه شدیم که با انتقال زودتر آن‌ها به غذای پرورش‌دهنده یا رشد، می‌توان به وزن قابل قبولی بین روزهای ۳۸ تا ۴۲ رسید.

راهنمای پرورش جوجه گوشتی پلاس

جدول وزن گیری جوجه گوشتی پلاس

برنامه غذایی درستی که منجر به بالاترین نرخ فروش جوجه گوشتی پلاس می‌شود در زیر برای شما آورده‌ایم که طبق آن تغذیه جوجه‌های گوشتی به سه مرحله تقسیم می‌شود که عبارت است از:

مرحله شروع جوجه‌های گوشتی: ۰ تا ۱۰ روز

مرحله رشد جوجه‌های گوشتی: ۱۱ تا ۲۵ روز

مرحله تکمیل‌کننده مرغ گوشتی: ۲۶ تا ۴۲ روز یا بیشتر

جیره‌ها یا خوراک‌های داده‌شده در این مراحل به ترتیب شامل جیره آغازین، جیره‌های پرورش و جیره تمام‌کننده جوجه‌های گوشتی پلاس است.

 

جدول نرخ رشد جوجه پلاس نر و ماده در پرورش

سنوزن بدن (گرم) غذا (گرم)
یک هفته۱۶۵۱۴۲
دوهفته۴۳۲۴۵۷
سه هفته۸۴۵۱۰۶۴
یک ماهه۱۴۰۵۲۰۲۸
سی وپنج روزه۲۰۲۰۳۲۶۰
چهل ونه روزه۳۲۶۰۶۰۴۸
پنجاه وشش روزه۳۶۵۰۷۴۶۰

خرید جوجه گوشتی پلاس

فروش جوجه گوشتی پلاس در شرکت آریا منتخب از حداقل سفارش ۱۰۰۰ قطعه تا سقف موردنظر شما صورت می‌گیرد. جوجه‌ها تمام دارای فاکتور چهار منفی اصلی هستند که این مورد از طریق آزمایش و تیتر خونی اثبات می‌گردد. لطفاً مطلع باشید که قیمت جوجه یک‌روزه ما چهار بار در هفته بر اساس نرخ‌های رایج بازار به‌روز می‌شود. سفارش‌ها خود را ثبت کنید و با گروه باتجربه ما از طریق واتساپ یا تماس تلفنی با شماره‌های زیر در ارتباط باشید.

شماره های تماس:

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

 

محصولات مرتبط