فروش جوجه گوشتی

فروش جوجه گوشتی

فروش جوجه گوشتی با انواع نژادهای موجود در کشور با تضمین بالاترین هچ مادری در شرکت آریا منتخب صورت می گیرد.
جوجه گوشتی سویه ای از جوجه های مرغ و خروس که برای تولید گوشت و مولد تخمگذار پرورش داده می شوند.

دهه 1920-1930 تولید گوشت مرغ که قبلا یکی از زیرمجموعه های صنعت تخم مرغ بود، با توسعه جوجه های گوشتی مرغی که به طور خاص برای گوشت آن پرورش می یافت، آغاز شد.

تولید جوجه های گوشتی در مناطقی مانند شبه جزیره دلماروا، جورجیا، آرکانزاس و نیوانگلند آغاز شد. از عوامل گسترش جغرافیایی صنعت، شرایط آب و هوایی مساعد، زمین و آب کافی و دسترسی به ذرت و سویا که اجزای اصلی خوراک طیور هستند، بوده است.

فروش-جوجه-گوشتی

شرکت آریا منتخب پارسیان در فروش جوجه های گوشتی با نژادهای بومی و صنعتی با عنوانین زیر سرآمد می باشد. ضمنا این شرکت فعالیتش را زیر نظر مستقیم سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی کل کشور به صورت تخصصی انجام می دهد.

 1. جوجه گوشتی بومی گلپایگانی، مرندی، جهادی، نیمچه گلپایگانی و مرغ پایان دوره
 2. جوجه گوشتی صنعتی آرین، راس، کاب، پلاس، هوبارد

فروش جوجه گوشتی با انواع نژادهای صنعتی

فروش-جوجه-گوشتی-راس
جوجه گوشتی راس
فروش-جوجه-گوشتی-کاب
جوجه گوشتی کاب
فروش-جوجه-گوشتی-آرین
جوجه گوشتی آرین
فروش-جوجه-گوشتی-پلاس
جوجه گوشتی پلاس
فروش-جوجه-گوشتی-هوبارد
جوجه گوشتی هوبارد

مزایای مرغ تخمگذار

لیست قیمت خوراک جوجه گوشتی

لیست-قیمت-خوراک-جوجه-گوشتی

استاندارد و تجهیزات سالن پرورش جوجه گوشتی

 • برنامه نور و روشنایی
  در 24 ساعت ابتدایی پرورش جوجه گوشتی، میزان و شدت نور بایستی زیاد باشد. درواقع بهتر است که روز اول به‌طور کامل روشنایی بدون خاموشی داده شود تا جوجه با محیط و فضای آبخوری و دان خوری آشنا شود. بهترین برنامه نوردهی برای جوجه های گوشتی 23 ساعت روشنایی با 1 ساعت خاموشی تا پایان دوره است.
 • دما
  دما در 24 ساعت اولیه ورود جوجه گوشتی به داخل سالن بین 32 تا 35 درجه سانتی‌گراداست و تا یک هفته در این رنج باقی می‌ماند. این دما به جوجه‌ها فرصت می‌دهد با خیال راحت آب و غذا بخورند؛ و هر هفته حدود 3 درجه از دمای سالن را بایستی کم نمود به‌گونه‌ای که در هفته آخر پرورش (هفته ششم) به 18 الی 21 درجه سانتی‌گراد برسد؛ زیرا با افزایش سن یا وزن مرغ تولید حرارت این پرنده هم بیشتر می‌شود لذا بایستی به‌موازات آن میزان دما را کاهش داد در غیر این صورت افزایش درجه حرارت محیط سبب کاهش مصرف غذا و درنتیجه کاهش رشد می‌گردد.
 • رطوبت

  منبع رطوبت سالن مرغداری شامل دو بخش است :
  1- رطوبت بستر
  2- رطوبت فضا.

  اگر میزان رطوبت سالن زیاد شود سبب تولید آمونیاک، ظهور بیماری کوکسیدیوز و رشد میکروارگانیزم هایی مانند باکتری و قارچ می‌شود و اگر هم میزان رطوبت کم باشد سبب افزایش گردوغبار، افزایش بیماری، افزایش هزینه‌های تهویه و… می‌شود. بهتر است که رطوبت بستر برای جوجه‌گوشتی 20 تا 40 و برای مرغ‌های بالغ 10 تا 20 درصد باشد. همچنین رطوبت فضای سالن در ابتدای دوره پرورش 65 تا 70 درصد و سپس با افزایش سن پرنده به 50 تا 60 درصد تقلیل یابد.

 • سیستم تهویه

  انجام تهویه و داشتن یک سیستم کارآمد در سالن مرغداری به دلایل زیر ضروری است:

  •  مرغ یک موجود زنده است و احتیاج به هوای تازه و اکسیژن دارد.
  • مدیریت و دفع رطوبت اضافی در سالن پرورش.
  • تحقق بخشیدن به مدیریت دما.
  • دفع گازهای سمی.

  اگر تهویه به‌درستی انجام نگیرد سبب فعالیت میکروارگانیزم ها بر روی بستر و درنتیجه تولید گازهای سمی می‌شود که مسمومیت تنفسی، کاهش تولید و ضعف جوجه گوشتی را می‌تواند به همراه داشته باشد.

 • تراکم گله
  این موضوع تأثیر زیادی بر روی عملکرد پرنده دارد. کف سالن پرورش، ظرفیت تعدادی مرغ را دارد و عواملی همانند فصل پرورش، نوع سالن ازنظر بستر، نوع مرغ (گوشتی، تخم‌گذار و مادر)، شرایط محیطی، فضای آبخوری و دان خوری، وزن نهایی همگی بر میزان تراکم گله اثر دارند. در سیستم ایران به ازای هر 10 تا 13 قطعه جوجه گوشتی 1 مترمربع فضا در نظر گرفته می‌شود اما اگر بر اساس وزن نهایی باشد معمولاً به ازای وزن 2/2 کیلوگرم 15 قطعه و به ازای وزن 5/2 کیلوگرم 13 قطعه جوجه گوشتی در هر مترمربع پرورش داده می‌شود.
 • بهداشت و واکسیناسیون

  واکسیناسیون در گله جوجه گوشتی بایستی مطابق با به‌کارگیری یک برنامه جامع و مدون از سوی سازمان دامپزشکی باشد. مهم‌ترین بیماری‌هایی که طیور گوشتی را علیه آن‌ها واکسینه می‌کنند شامل برونشیت عفونی، نیوکاسل، گامبورو است. همچنین برای مصرف واکسیناسیون می‌توان از روش‌هایی همانند اسپری، قطره چشمی، آشامیدنی و تزریقی استفاده نمود.

جوجه-گوشتی-آریا-منتخب

فواید گوشت مرغ

جوجه‌های گوشتی که امروزه تولید می‌شوند، با توجه به پیشرفت‌های صنعت، گوشتی‌تر، مقرون به صرفه‌تر برای مصرف‌کننده و سالم‌تر از جوجه‌های گوشتی پنجاه سال پیش یا حتی 15 سال پیش هستند. این صنعت از پیشرفته ترین فناوری های علمی موجود استفاده می کند و دائماً به دنبال روش های جدید برای اطمینان از سلامت و افزایش کیفیت برای مصرف کننده است.

مرغ دارای فواید سلامتی کاملاً مستندی است، اما بخش‌های مختلف و روش‌های آماده‌سازی آن بر میزان سالم بودن وعده غذایی مرغ تأثیر می‌گذارد. برش‌های تیره‌تر مانند ران حاوی کالری بیشتری نسبت به برش‌های روشن‌تر مانند سینه و نگه داشتن پوست یا سرخ کردن مرغ نیز باعث اضافه شدن چربی اشباع می شود.

مرغ یک جایگزین فوق العاده برای گوشت قرمز بدلیل آنکه منبع عالی از پروتئین می باشد. پروتئین بدون چربی موجود در مرغ منبع عالی اسیدهای آمینه (بدن ما از اسیدهای آمینه برای ساخت بافت عضلانی استفاده می کند) چیزی که با افزایش سن اهمیت ویژه ای پیدا می کند. مطالعات همچنین نشان داده اند که مصرف بیشتر پروتئین به حفظ تراکم مواد معدنی استخوان کمک می کند. در نتیجه مصرف مرغ می تواند به ساخت ماهیچه های قوی تر و تقویت استخوان های سالم تر کمک کند و خطر آسیب ها و بیماری هایی مانند پوکی استخوان را کاهش دهد.

تحقیقات نشان می دهد که 25 تا 30 گرم پروتئین در هر وعده غذایی می تواند به ما کمک کند احساس سیری بیشتری داشته باشیم. وعده‌های غذایی غنی از پروتئین می‌توانند علیرغم اینکه کمتر غذا می‌خوریم، احساس سیری بیشتری در ما ایجاد می‌کنند که به مدیریت بهتر وزن کمک می‌کند.

مرغ حاوی اسید آمینه تریپتوفان است که با سطوح بالاتر سروتونین (هورمون احساس خوب) در مغز ما مرتبط است. سطح تریپتوفان در مرغ به اندازه کافی بالا نیست که شما را فوراً احساس سرخوشی کند، اما مطالعات نشان می‌دهد که در کنار عوامل دیگر می‌تواند به افزایش سطح سروتونین کمک کند.
مرغ مملو از پروتئین های باکیفیت است و چربی زیادی نداردکه علاوه بر پروتئین غنی، حاوی ویتامین B12، تریپتوفان، کولین، فلز روی، آهن، مس

جوجه-گوشتی-یک-روزه

فیلم انواع جوجه گوشتی

محصولات مرتبط