قبل
بعدی
در این مقاله آموزشی به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

فروش جوجه گوشتی

فروش جوجه گوشتی با انواع نژادهای موجود در کشور با تضمین بالاترین هچ مادری در شرکت آریا منتخب صورت می گیرد.
جوجه گوشتی سویه ای از جوجه های مرغ و خروس که برای تولید گوشت و مولد تخمگذار پرورش داده می شوند.دهه ۱۹۲۰-۱۹۳۰ تولید گوشت مرغ که قبلا یکی از زیرمجموعه های صنعت تخم مرغ بود، با توسعه جوجه‌های گوشتی مرغی که به طور خاص برای گوشت آن پرورش می یافت، آغاز شد.تولید جوجه های گوشتی در مناطقی مانند شبه جزیره دلماروا، جورجیا، آرکانزاس و نیوانگلند آغاز شد. از عوامل گسترش جغرافیایی صنعت، شرایط آب و هوایی مساعد، زمین و آب کافی و دسترسی به ذرت و سویا که اجزای اصلی خوراک طیور هستند، بوده است.در واقع تولید، بازاریابی و فروش جوجه گوشتی یکی از برجسته ترین و مهم ترین فعالیت های اقتصادی در کشور ما است. با توجه به افزایش نیاز به پروتئین حیوانی، تقاضای زیادی برای مرغ گوشتی هم اکنون در داخل کشور و هم در خارج از کشور وجود دارد.تولید و تجاری سازی مرغ به طور قابل توجهی افزایش یافته است و در سال های اخیر به رشد بالا و توسعه پایدار دست یافته است و مرغ را به محصول پیشرو در بازار تبدیل کرده و به شرکت هایی که به تجاری سازی و یا صادرات آن اختصاص دارند دسترسی پیدا کرده است.
فروش جوجه گوشتی

 

فروش جوجه گوشتی

بهترین جوجه گوشتی یک روزه نژاد راس می‌باشد که مخصوصاً برای گوشت پرورش می یابند. جوجه‌های گوشتی معمولاً ترکیبی از نژادهایی هستند که برای رشد سریع طراحی شده‌اند و در مزارع کارخانه‌ای در سراسر جهان پراکنده هستند. تخم‌ این جوجه‌ها از مرغ‌هایی می‌آیند که مادر تخم‌گذار هستند، اما جوجه‌هایی که از آن‌ها تولید می‌شود برای گوشت پرورش می‌یابند و اصطلاحا مرغ‌های گوشتی نامیده می‌شوند. این جوجه ها معمولاً سفید هستند و به طور خاص برای سلامتی و اندازه مطلوب پرورش داده می شوند تا محصولی با کیفیت برای مصرف کننده تولید شود.

فروش جوجه گوشتی از نظر مرغداریهای گوشتی که هم برای امرار معاش و هم برای پرورش طیور تجاری در ایران پرورش می‌یابند در صدر قرار دارد. در حالیکه ما پرورش دهندگان مرغ گوشتی زیادی داریم که اکثر آنها در بخش بازاریابی کسب و کار خود با چالش‌هایی مواجه هستند. در این مقاله به نحوه بازاریابی و فروش سریع جوجه‌های گوشتی توسط پرورش دهندگان گوشتی می‌پردازیم.

 

جوجه گوشتی صنعتی

جوجه گوشتی صنعتی، جوجه‌هایی است که برای گوشت پرورش داده می شوند. جوجه‌ها پس از خارج شدن از دستگاه در جعبه‌هایی به اندازه کشوهای میز بسته بندی می‌شوند و به سالن پرورش فرستاده می‌شوند که در آنجا عمر خود را سپری می‌کنند. با یک سالن پرورش معمولی که صدها هزار پرنده را در خود جای می دهد اغلب کثیف هستند و پرندگان را مجبور می‌شوند در مدفوع خود بایستند، که می تواند باعث تعدادی از مشکلات سلامتی از جمله ضایعات روی پوست شود. روشنایی مصنوعی در انبارها برای مدت طولانی غیرطبیعی روشن نگه داشته می‌شود و پرندگان را مجبور می‌کند زمان بیشتری را صرف غذا خوردن کنند تا زمان استراحت بتوانند سریع‌تر رشد کنند و برنامه‌های تولید شرکت‌ها را برآورده کنند.

جوجه گوشتی صنعتی

 

در صورت تمایل برای پرورش طیور مطالعه نمایید: جوجه مرغ بومی، جوجه شترمرغ، جوجه بوقلمون، جوجه اردک

 

قیمت جوجه گوشتی یک روزه

با توجه به عرضه و تقاضای موجود در بازار قیمت جوجه گوشتی یک روزه به روز تعیین می‌گردد. با گرم شدن هوا معمولا قیمت جوجه گوشتی کاهش می‌یابد اما با اعلام پیشنهاد و امکاناتی که دولت در اختیار مرغداران قرار می‌دهند ممکن است این قضیه برعکس باشد و جوجه ریزی در این فصل زیاد شود و قیمت روند صعودی را طی کند. به طور کلی می‌توان گفت که قیمت جوجه گوشتی به عوامل بسیاری بستگی دارد که توزیع درست و مناسب نهادها می‌تواند به تنهایی تعیین کننده میزان جوجه ریزی و افزایش یا کاهش قیمت شود.

مقالات پرورشی وب سایت آریا منتخب را مشاهده نمایید

تغذیه جوجه گوشتی

تغذیه جوجه گوشتی در چهار هفته اول زندگی خود به غذای شروع کننده یا به عبارت دیگر استارتر مخصوص نیاز دارند. جیره اولیه جوجه های گوشتی می‌بایست حداقل بین ۲۰ درصد تا ۲۳ درصد پروتئین باشد. پس از چهار هفته، شما باید یک خوراک پروتئین ۱۹ درصدی (توسعه دهنده یا تکمیل کننده جوجه های گوشتی) را تغذیه کنید. اکثر خوراک های استارتر حاوی دارو برای جلوگیری از عفونت کوکسیدیایی هستند، بنابراین قبل از ذبح پرندگان، دستورالعمل های مربوط به پاکسازی را دنبال کنید تا مطمئن شوید که هیچ باقیمانده دارویی در گوشت وجود ندارد.

جوجه های گوشتی همیشه به آب شیرین نیاز دارند. شما می توانید آب شیرین را با استفاده از آبپاش مرغداری تهیه کنید که دارای مخزن آب و تشتکی برای نوشیدن پرندگان است. این آبخوری ها با نیروی جاذبه تغذیه می شوند. همانطور که جوجه ها آب را می نوشند، آب بیشتری از مخزن ظرف را پر می کند.

پیش بینی قیمت جوجه یک روزه گوشتی

برای پیش بینی قیمت جوجه یک روزه گوشتی باید میزان عرضه و تقاضا را روزهای گذشته را نسبت به روز فعلی محاسبه نمود و آنگاه روند افزایشی و یا کاهشی بودن بازار معین می‌گردد اما امروزه سایت ما با تیم حرفه‌ای خود قیمت روز و پیش بینی آینده فروش جوجه گوشتی را در خود جای داده است و شما می‌توانید در صفحه اصلی سایت مشاهده نمایید. درواقع هرچه تقاضا بالاتر رود قیمت بازار افزایشی خواهد بود و هرچه تقاضا رو به کم رود قیمت کاهشی خواهد بود. متاسفانه در سال ۱۳۹۹ الی ۱۴۰۱ شاهد معدوم سازی جوجه‌های زیادی بوده‌ایم که  ضررهای زیادی به تولید کننده و از سوی دیگر به مرغدار رسیده است. تا زمانی که تقاضای جهانی برای تخم مرغ و گوشت ارزان قیمت کاهش نیابد، پرورش مرغ در مزارع کارخانه ادامه خواهد داشت – روندی که اگر افراد بیشتری رژیم گیاهی را اتخاذ کنند، می تواند تغییر کند.

مزایای مرغ تخمگذار

  • ظاهر زیبا و منحصر به فرد
  • گوشت و تخم مرغ با ارزش غذایی بالا
  • مقرون به صرفه و دارای توجیه اقتصادی
  • مقاومت بدنی در برابر بیماری ها
  • سازگار با آب و هوای محیطی مختلف
  • تعداد تخم گذاری بالا
  • جهش اقتصادی
جوجه-گوشتی-آریا-منتخب

تهیه جوجه یک روزه گوشتی

برای تهیه جوجه یک روزه گوشتی به تعداد حداقل ۱۰۰۰ قطعه تا سقف یک میلیون قطعه از برندهای مادری متفاوت ، شرکت آریا منتخب پارسیان می‌تواند به شما خدمت رسانی نماید. فروش جوجه گوشتی بیشتر از شهرهای شمالی انجام می‌گیرد و برای سراسر ایران ارسال می‌شود جوجه ها تماما واکسیناسیون شده و دارای آزمایش خون فاکتور ۴ منفی می‌باشند برای تهیه یک جوجه گوشتی با کیفیت نکات بالا را حتما مد نظرتان قرار دهید چرا که وقت و سرمایه شما ارزشمند است.

تهیه جوجه یک روزه گوشتی

نقش رطوبت در پرورش جوجه گوشتی

نقش رطوبت در پرورش  جوجه گوشتی  بسیار حائز اهمیت می‌باشد  و راه‌های مختلفی برای اندازه‌گیری رطوبت هوا در مرغداری وجود دارد که رایج‌ترین آنها لامپ خشک، روان‌سنج یا رطوبت‌سنج مکانیکی است. اندازه‌گیری رطوبت موجود در هوا ممکن است مفید باشد، اما هزینه‌های نسبی بالاتری برای اندازه‌گیری رطوبت در مقایسه با اندازه‌گیری دما به تنهایی وجود دارد. به همین دلیل، میزان رطوبت هوا معمولاً اندازه گیری نمی شود. اگر رطوبت نسبی بیش از حد بالا باشد، ممکن است بستر مرطوب شود. رطوبت نسبی ایده آل برای طیور بین ۶۰-۸۰ درصد است.
علاوه بر سطوح آمونیاک و دما، نظارت مداوم بر سطح رطوبت نسبی برای حداکثر تأثیر به روی گله مهم است.
با تهویه مرغداری برای رطوبت نسبی۵۰  تا ۷۰ درصد، می توانید از تجمع رطوبت و چسبندگی بستر در اطراف خطوط آبخوری و دانخوری جلوگیری کنید.

جدول خوراک جوجه گوشتی

در زیر جدول خوراک جوجه گوشتی از سن یک روزه تا بالغ قرارداده شده این فرمول خوراک بالانس شده می‌باشد و مورد تایید اکثر دامپزشکان و متخصصین جیره است. اقلام به کار برده شده در جدول تماما باید با کیفیت باشد و از تهیه اقلام با کیفیت پایین خودداری فرمایید. استفاده از مواد بی کیفیت سبب بیماری هایی مانند کانیبالیسم،کوسیدیوز،اسهال و.. می‌گردد.

جوجه-گوشتی-یک-روزه

خرید جوجه گوشتی

جهت خرید جوجه گوشتی و صادرات آن به کشور های خارجه لازمه داشتن مجوزات و دستورات قانونی از کشور مبدا و مقصد می‌باشد. جهت فروش جوجه گوشتی داخلی نیاز به این است که مرغدار مدارک لازم اعم از: مجوز سماصط ،کارت ملی،کدپستی ،پروانه بهره برداری، پروانه بهداشتی را داشته باشد. برای برخی مشاغل خانگی که قصد خرید جوجه گوشتی دارند هم شرکت برای آن‌ها حمایتی در برنامه کار خود قرار داده تا قشر ضعیف و قشر غنی جامعه را در برگیرد تا علاقه‌مندان به این صنعت بتواند در ابعاد کم و زیاد به فعالیت مرغداری مشغول شوند. اما با نداشتن علم لازم این مسئله و عدم تحقیق در مورد پرورش جوجه گوشتی ممکن است با شکست رو به رو شوند پس قبل از شروع به کار پرورش باید ابتدا تمامی اصول و فنون کار را یاد بگیرید و وارد این عرصه شوید.

شماره های تماس:

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

فیلم انواع جوجه گوشتی