آریا-منتخب(1)
در این مقاله آموزشی به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

خرید و فروش جوجه یکروزه بوقلمون برنز یک اقدام کاملا ریسکی می باشد. زیرا نیاز به مراقبت بسیار دقیقی دارد. در واقع، طیورها در هفته های اول زندگی خود بسیار شکننده هستند. آنها از سرما و به خصوص رطوبت می ترسند. جوجه ها آنقدر شکننده هستند که نمی توانند فورا به بیرون بروند پس در ماه اول بهتر است آنها را در یک ساختمان خشک و روشن قرار دهید. همچنین اجتناب از شوک حرارتی امری بسیار ضروری و مهم است.

اگر قصد خرید و یا فروش جوجه یکروزه بوقلمون برنز یا هرنژاد دیگری ازآنها را دارید باید بدانید که در حدود دو ماهگی آنها دوباره دوران سختی را با “بحران قرمز” پشت سر خواهند گذاشت. این زمانی است که واتل ها روی گردن و سر تشکیل می شوند. این ضایعات قرمز رنگ در نرها بیشتر ایجاد می شود. پس از گذراندن این بحران جوجه ها به بوقلمون های مقاوم تبدیل می شوند.

فروش جوجه یکروزه بوقلمون برنز

جوجه یکروزه بوقلمون برنز

همانطور که می دانید جوجه یکروزه بوقلمون برنز بسیار ضعیف و شکننده هستند. برای ایجاد بستری مناسب جهت ایجاد توازن در رشد و وزن متعادل جوجه ها لازم است در روزهای اولیه زندگی به آنها علاوه بر خوراک آغازین مکمل هایی سرشار از پروتیین و غلات نیزدر برنامه ی آنها قرار دهید.

اگر میخواهید که فروش جوجه یکروزه بوقلمون برنز شما نسبت به دیگر پرورش دهندگان و مزارع پرورش بوقلمون بهتر باشد لازم است که برای خود برندی با کیفیت در این صنعت بسازید.

پس لازم است که بدانید بهترین خوراک با چه مقدار در هر دوره و با چه میزان بازدهی باید جهت مصرف تهیه کنید. مورد دیگر در ارتباط با وزن جوجه ها می باشد. وزن یکروزه ها باید میانگین ۵۰۰گرم باشد و با بالا رفتن سن وزن نیز بیشتر می شود.

جوجه یکروزه بوقلمون برنز

قیمت جوجه یکروزه بوقلمون برنز

قیمت جوجه ها معمولا با توجه به سن آنها و به صورت روزانه محاسبه می گردد. قیمت جوجه یکروزه بوقلمون برنز نیز به همین صورت می باشد. با توجه به اینکه از نظر واکیسناسیون و وزن و شرایط نگهداری کاملا اصولی رشده کرده یا خیروبا در نظر گرفتن خوراک مصرفی قیمت آنها محاسبه و تعیین میگردد.

همچنین اعلام قیمت برای افرادی که قصد خرید و فروش جوجه یکروزه بوقلمون برنز و یا پرورش آنها در هر سنی را دارند جهت محاسبه سود و زیان اکتسابی از این صنعت بسیار مهم و از ارکان اصلی میدانند.

واکسیناسیون جوجه بوقلمون

افرادی که قصد پرورش بوقلمون و انواع طیور را دارند باید ابتدا تحقیقاتی در ارتباط با مراحل مراقبتی و واکسیناسیون جوجه بوقلمون و شرایط نگهداری از آنها داشته باشند. شما باید بدانید که جوجه ها برای ورود به هر دوره ی سنی نیازمند واکیسناسیون می باشند در غیر این صورت مقاومت آنها حتی در برابر شرایط معمولی هم کم بوده و باعث تلفات و وارد شدن ضرر سنگینی به گله می شود. واکسیناسیون جوجه ها اگر در زمان تعیین شده انجام نشود باعث وارد شدن ضرر بسیار سنگینی می شود.

تفاوت جوجه بوقلمون بیوتی و برنز

تفاوت جوجه بوقلمون بیوتی و برنز بیشتر در ظاهر آنها می باشد. تفاوت از نظر رنگ در آنها از بارزترین نشانه های تشخیص نژاد بیوتی از برنز است. بوقلمون های بیوتی به رنگ سفید و سری با رنگ قرمز روشن اما نژاد برنز دارای پرهایی به اصطلاح به رنگ برنز (پرهای تیره رنگ) و سری با ترکیب رنگ قرمز و آبی روشن می باشند.

در بوقلمون های نژاد بیوتی وزن ماده ها ۱۰٫۵ کیلوگرم و نرها ۲۲٫۵ کیلو گرم می باشد این در حالی است که وزن ماده در بوقلمون برنز۴تا ۵ کیلوگرم و نر۶ تا۸ کیلوگرم می باشد.

تفاوت جوجه بوقلمون بیوتی و برنز

پرورش جوجه یکروزه بوقلمون برنز

اگرچه بوقلمون ها مقاوم هستند، اما از رطوبت و سرما می ترسند، زیستگاه آنها باید کاملاً در یک مکان خشک و دارای فضایی باشد که بتوانند از خود محافظت کنند و گرم باشند.

از آنجایی که نر به ویژه شرور و مبارز است، باید از زندگی مشترک بوقلمون ها با گونه های دیگر

خودداری شود. بوقلمون ها همانند ما به فضای کافی برای زندگی و رشد نیاز دارند، لازم است محوطه های بزرگی را برای آنها رزرو کنید، جایی که بتوانند غذای خود را پیدا کنند.

در هوای مرطوب و/یا سرد، آنها باید بتوانند در مکانی پناه بگیرند که آنها را از آب و هوای بد محافظت کند.

به بوقلمون ها چه غذایی بدهیم؟

بوقلمون‌ها دانه‌ها، ضایعات سبزیجات، برگ‌های ضخیم مانند ریواس، کنگر اورشلیم، گزنه را می‌خورند. قبل از پرورش بوقلمون در مزرعه باید عوامل زیادی را در نظر گرفت، عواملی چون: 

قوانین و مقررات منطقه بندی

پرورش بوقلمون در مزرعه باشد یا حیاط یا یک فضای سر پوشیده

پرورش بوقلمون برای گوشتی یا تخمگذار

وقتی صحبت از پرورش بوقلمون برای گوشت می شود، بوقلمون های سینه پهن در دو رنگ سفید یا برنزی مد نظر می آیند. نوع سفید در میان افرادی که بوقلمون را برای گوشت و همچنین برای فروش تجاری پرورش می دهند مورد علاقه است که دلیل این امر کاملاً ساده است، بوقلمون های سینه پهن سفید بسیار تمیزتر از برنز هستند این گونه بوقلمون را برای مصرف کننده جذاب تر می کند.

خرید جوجه یکروزه بوقلمون برنز

خرید جوجه یکروزه بوقلمون برنز با توجه به حداقل سفارش در هر شرکت به صورت آنلاین و حضوری امکان پذیر می باشد. فروش جوجه یکروزه بوقلمون برنز در شرکت آریا منتخب با حداقل سفارش ۲۰۰ قطعه به بالا، با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت و ارسال فوری امکان پذیر می باشد.

شماره های تماس:

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

فیلم انواع بوقلمون

محصولات مرتبط