فروش شترمرغ

فروش شترمرغ

فروش شترمرغ در شرکت آریا منتخب با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه پرورش و تکثیر انواع جوجه در سنین و نژادهای مختلف زیر نظر مستقیم سازمان جهادکشاورزی و دامپزشکی کل کشور انجام می شود.
طیور در دامپروری، پرندگانی که به صورت تجاری یا خانگی برای گوشت، تخم مرغ و پر پرورش داده می شوند. جوجه‌ها، اردک‌ها، بوقلمون‌ها و غازها از اهمیت تجاری اولیه برخوردارند، در حالیکه مرغ‌ و ماهی‌ عمدتاً مورد توجه محلی هستند. براساس تعداد حیوانات، طیور بزرگترین موجودی حیوانات اهلی در جهان را تشکیل می‌دهد و گوشت طیور سریع‌ترین جزء در حال رشد تولید جهانی گوشت در اوایل قرن بیست و یکم می باشد. گوشت مرغ و تخم مرغ پروتئین با کیفیت بالا و مقرون به صرفه ای را فراهم می کند. پرورش طیور، به ویژه در مقیاس بزرگ، تجدیدپذیر و کارآمد است و می تواند منبع درآمد و تغذیه آماده ای را فراهم کند.

فروش شترمرغ

شترمرغ پرندگانی بزرگ و بدون پرواز هستند که پاهای بلند و گردنی بلند دارند که از بدنی گرد بیرون زده است. نرها رنگ سیاه و سفید پررنگی دارند که برای جذب ماده ها از آن استفاده می کنند. از طرف دیگر ماده ها قهوه ای روشن هستند.

شترمرغ از هر پرنده دیگری در جهان بزرگتر است. آنها می توانند تا 9 فوت (2.7 متر) قد رشد کنند و تا 320 پوند وزن داشته باشند. (145 کیلوگرم)، به گفته بنیاد حیات وحش آفریقا، و قطر چشم شترمرغ 2 اینچ (5 سانتی متر) است – بزرگترین در بین حیوانات خشکی. شترمرغ تنها پرنده ای است که در هر پا دو انگشت دارد. به گفته انجمن شترمرغ آمریکا، همه پرندگان دیگر سه یا چهار انگشت دارند.

شترمرغ پرواری

شترمرغ ها کجا زندگی می کنند؟
شترمرغ های وحشی در دشت های خشک و داغ و جنگل های آفریقا زندگی می کنند. به گفته موزه جانورشناسی دانشگاه میشیگان، آنها زمانی در سراسر آسیا، آفریقا و شبه جزیره عربستان پرسه می زدند، اما به دلیل شکار گسترده آنها، دامنه شترمرغ های وحشی به جنوب صحرای آفریقا کاهش یافته است. با این حال، شترمرغ در اسارت در سراسر جهان یافت می شود.

جوجه شترمرغ ده روزه

شترمرغ ها چه می خورند؟
شترمرغ ها همه چیزخوار هستند، به این معنی که آنها هم گیاه و هم گوشت می خورند. به گفته باغ وحش سن دیگو، اگرچه آنها گیاهان را ترجیح می دهند – به ویژه ریشه ها، دانه ها و برگ ها – ملخ، مارمولک، مار و جوندگان را نیز می خورند. آنها همچنین ماسه و سنگریزه می خورند تا به آسیاب کردن غذای خود در سنگدانشان کمک کنند، که کیسه کوچکی است که در آن غذا قبل از رسیدن به معده خرد شده و پاره می شود.

عادات جفت گیری
شترمرغ های نر را خروس یا خروس و به شترمرغ های ماده مرغ می گویند. به دسته ای از شترمرغ ها گله می گویند. طبق گفته باغ وحش سن دیگو، گله ها می توانند از 100 پرنده تشکیل شوند، اگرچه اکثر آنها 10 عضو دارند. این گروه دارای یک مرد غالب و یک ماده غالب و چندین ماده دیگر است. نرهای تنها در فصل جفت گیری می آیند و می روند.

برای جلب توجه یک ماده، نرها تعظیم می کنند و بال های خود را به سمت بیرون تکان می دهند تا پرهای خود را نشان دهند. هنگامی که آنها آماده جفت گیری شدند، منقار و ساق پا نر قرمز روشن می شود. گاهی اوقات، گردن او برای هماهنگی به رنگ قرمز تغییر می کند. ماده ها نیز زمانی که آماده جفت گیری می شوند رنگشان تغییر می کند. طبق گفته انجمن شترمرغ آمریکا، پرهای آنها به رنگ نقره ای در می آید.

تخم شترمرغ و بچه شترمرغ
قطر تخم شترمرغ 6 اینچ (15 سانتی متر) است و می تواند تا 3 پوند وزن داشته باشد. (1.3 کیلوگرم). تخم ها در یک لانه مشترک به نام آشیانه زباله گذاشته می شوند که می تواند حدود 60 تخم را در یک زمان نگه دارد. نرها و همچنین ماده ها روی تخم ها می نشینند تا از تخم بیرون بیایند که ممکن است 42 تا 46 روز طول بکشد.

نسل شترمرغ از هر بچه پرنده دیگری بزرگتر است. در بدو تولد، جوجه ها می توانند به اندازه جوجه ها باشند. طبق گفته باغ وحش سن دیگو، نرها و ماده ها مسئولیت مراقبت از جوان را دارند. در طول حمله، جوجه نر سعی می کند شکارچی را از جوجه ها دور کند در حالی که جوجه ها برای پوشش با ماده می دوند.

در شش ماهگی، جوجه تقریباً به قد کامل خود رسیده است. در 3 یا 4 سال به بلوغ می رسد. شترمرغ می تواند 50 تا 75 سال عمر کند.

ممکن است شگفت انگیز به نظر برسد که پاهای نازک شترمرغ می تواند بدن بزرگ آنها را صاف نگه دارد. پاهای آن ها به گونه ای عالی قرار گرفته اند که مرکز ثقل بدن در بالای پاهایش تعادل برقرار کند.

پاهای نازک آنها سرعت و قدرت مانور زیادی به آنها می دهد. طبق گفته انجمن شترمرغ آمریکا، آنها می توانند تا 40 مایل در ساعت (64.3 کیلومتر در ساعت) برای دوره های زمانی ثابت بدود.

برخلاف تصور رایج، شترمرغ ها سر خود را در شن فرو نمی کنند، اما زمانی که احساس خطر می کنند، سر خود را به زمین دراز می کشند. فقط به نظر می رسد که شترمرغ سر خود را دفن کرده است زیرا سر و گردن آن با رنگ ماسه ترکیب می شود.

شترمرغ ها با پا می جنگند. به گفته انجمن شترمرغ آمریکا، آنها به جلو لگد می زنند زیرا این جهتی است که پاهایشان در آن خم می شود. یک لگد محکم می تواند یک شیر را بکشد.

پرهای شترمرغ پشمالو به نظر می رسند زیرا شل آویزان هستند و مانند پرهای دیگر انواع پرندگان به هم نمی چسبند.

محصولات مرتبط