فروش جوجه گوشتی هوبارد

فروش جوجه گوشتی یکروزه هوبارد

در زمانهای گذشته ازدیاد نسل در مرغ های بومی فقط بصورت طبیعی و با استفاده از کرچی مرغ بومی (محلی) انجام می گرفت. با پیشرفت دانش در حال حاضر در واحدهای روستایی (با ظرفیت های مختلف) از دستگاه های جوجه کشی برای تولید جوجه بومی یک روزه از تخم مرغ های نطفه دار استفاده می شود. شرکت هایی در زمینه طراحی و تولید دستگاه های جوجه کشی داخل و خارج از کشور فعالیت دارند که این دستگاه های جوجه کشی بصورت دیجیتال برای کنترل رطوبت، دما و هوادهی از سیستم هوشمند استفاده می کنند. شرکت آریامنتخب پارسیان در فروش انواع جوجه های مرغ بومی (گلپایگانی، دورگ، مشکی پاسیاه، لوهمن) نهایت دانش و کنترل را به عمل می آورد تا جوجه هایی با بالاترین راندمان در پرورش را به وجود آورد.

selling native chicken

مهمترین خصوصیات در فروش جوجه گوشتی یکروزه کاب

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
محتوای آکارئون

ضعف در اندام های ایمنی جوجه و محرومیت غذایی باعث کم شدن مقاومت و افزایش حساسیت به بیماری­های عفونی می شود. جوجه یکروزه مرغ بومی دارای بالاترین سیستم ایمنی برای رشد می باشد. 

محتوای آکارئون

فروش جوجه گوشتی هوبارد

انواع جوجه مرغ  یکروزه پرواری
از بهترین کارخانه های جوجه کشی کشور
ارسال به سراسر کشور
نژاد جوجه گوشتی هوبارد با وزن گیری سریع
خرید با مجوز و بدون مجوز
دارای مجوز صادرات به کشورهای عراق و افغانستان
خرید بالای 10000 جوجه مجوزدار با صدور کارت جوجه و بیمه حمل
ارسال با ماشین مخصوص حمل جوجه
تضمین کیفیت جوجه یکروزه گوشتی
مشاوره رایگان و فرمول خوراک
ساخت و فروش خوراک جوجه گوشتی از استارتر تا پایان دوره
با تضمین انالیز خوراک
فروش بالای یک تن
حداقل قبول سفارش 500 عدد به بالا
فروش انواع تجهیزات مرغداری مکانیزه و معمولی به قیمت شرکت
فروش جوجه گوشتی هوبارد
واحد جوجه کشی و مرغ مادر با اتخاذ تدابیر لازم در پرورش مرغ مادر از  اجداد هوبارد که برای اولین بار از مرغ اجداد هوبارد داخلی در این واحد پرورش یافته، با توجه به پرورش درست و بهینه یک هفته زودتر از استاندارد به تولید رسیده (استاندارد تولید جوجه در هفته 26 می باشد که واحد جوجه کشی و مرغ مادر مزرعه نمونه در هفته 25 تولید جوجه داشته است) میانگین درصد هچ جوجه یکروزه در هفته 25 برابر 66.1 درصد بوده است در حالی که نژاد هوبارد در هفته 25، درصدی هچ ندارد و درصد تولید جوجه در نژاد هوبارد از هفته 26 می باشد. همچنین درصد هچ در ابتدای هفته 26 طبق استاندارد نژاد هوبارد 70 درصد می باشد که هچ جوجه واحد جوجه کشی در هفته 26 به 77.1 درصد رسیده که این درصد هچ در امر پرورش بسیار با اهمیت و ارزشمند است. گفتنی است پرورش مناسب و تحریک نوری  و مدیریت به موقع صحیح در پرورش علت اصلی این موفقیت است.

شرایط سالن برای ورود پس از فروش جوجه مرغ بومی