آریا-منتخب(1)
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
در این مقاله آموزشی به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

فروش مرغ تخمگذار هایلاین یا مرغ دورگ (حاصل تلاقی نژاد بومی ایران با نژادهای مرغ تخمگذار ولسامر هلندی) یکی از بهترین نمونه های مرغ های موجود در بازار می باشد.

این نژاد معروف ترین نژاد مرغ تخمگذار دنیا و اصل آن از ناحیه لگهورن ایتالیاست .انواع سفید و خرمایی این نژاد بیشتر مورد توجه است و در نقاط سردسیر بهتر پرورش می یابد. سویه های مختلف این نژاد به رنگ های سفید قهوه ای ،سیاه،طلایی حنایی و نقره ای موجود است. نژاد لگهورن به سرعت رشد کرده و در سن پایین بالغ می شود و شروع به تخمگذاری می کند .میزان تولید تخم آن زیاد است و در برخی از انواع آن بیش از ۳۰۰ تخم در سال تولید می شود. اغلب تعداد تخم مرغ های نطفه دار این نژاد از سایر نژاد ها بیشتر و جوجه هایش به راحتی از پوست خارج می شوند. در ایران در حال حاضر سویه های های-لاین  جمعیت مرغ های تخم گذار را تشکیل می دهند.

فروش مرغ تخمگذار هایلاین در بازارهای ایران نیز معامله می­شود با وجود اینکه این یک نژاد خارجی وارد شده از کشور آلمان می­باشد. البته مرغ هایلاین در سراسر دنیا خرید و فروش می­شود زیرا بسیار مقرون به صرفه از لحاظی می­باشد. با وجود جثه­ی کوچکش و نسبت اقتصادی مناسب خوراک به تخم، طرفداران بسیاری دارد.

فروش مرغ تخمگذار هایلاین

مرغ تخمگذار هایلاین

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مرغ تخمگذار هایلاین

قیمت مرغ تخمگذار هایلاین

قیمت مرغ تخمگذار هایلاین با توجه به نواسانات بازار تعیین می­شود. این نژاد یکی از بهترین­ نژادهای موجود در بازار است. پیشرو در تولید تخم مرغ رنگی کرم قهوه­ای در جهان است. او تا ۹۰ هفتگی بیش از ۴۲۵ تخم مرغ یکنواخت و رنگی تولید می کند، در اواسط عمر خویش به اوج می رسد و یک تخم مرغ متوسط ​​​​ایده آل می گذارد. این ویژگی‌ها همراه با اشتهای محدود، کیفیت عالی تخم‌مرغ و قابلیت مقومت به بیماری بی‌نظیر، را در بازار ممرغ­های تخم‌گذار بومی محبوب کرده است.

تغذیه مرغ تخمگذار سفید

تغذیه مرغ تخمگذار سفید مانند تمامی مرغ­های تخمگذار دیگر باید حاوی کلسیم بیشتری باشد. روستایی­هایی که مرغ نگهداری می­کنند در صورت تغذیه در حد متعادل،می­توانند میان وعده های سالمی با سبزی­ها برای جوجه ها درست می کنند به عنوان مثال هندوانه، کاهو ، شلغم و …

قیمت مرغ تخمگذار سفید

قیمت مرغ تخمگذار سفید نسبت به بقیه مرغ­ها بسیار عالی و به صرفه است. آنها اغلب زودتر شروع به تولید تخم می کنند، در حدود ۱۴ تا ۱۹ هفتگی در حالی که برای سایر جوجه ها ۲۰ تا ۲۴ هفته است. هنگامی که جوجه هایهایلاین شروع به تولید تخم می کنند، در ابتدا به ندرت این کار را انجام می دهند، سپس به مرور زمان نظم می­گیرند. آنها طی پنج تا شش ماه به ۵۰ درصد بهره وری خود خواهند رسید. سالانه ۲۹۰ تا ۳۲۰ تخم قهوه ای متوسط ​​تا بزرگ می گذارند تا به سن ۷۲ هفتگی برسند. تولید تخم آنها از ۳۱۰ به ۳۸۰ تخم در سال بین ۱۶ تا ۱۹ ماه با میانگین وزن تخم مرغ ۶۳ تا ۶۵ گرم افزایش می یابد..

مرغ­های هایلاین امید به زندگی طولانی دارند که می تواند تا ده سال باشد. با بالا رفتن سن مرغ، تولید پس از ۱۹ ماه شروع به کاهش می کند. هر چه جوجه ها بزرگتر می شوند، تخم های کمتری می گذارند، اما اندازه تخم ها افزایش می یابد. تخم‌ها تقریباً هر روز، معمولاً صبح‌ها، تخم‌گذاری می‌شوند، بنابراین با این مرغ تخم‌گذار دوست‌داشتنی، هر روز تعداد زیادی تخم‌مرغ تازه، حدوداً پنج تا هفت عدد در هفته، می‌خورید. حتی در اواسط زمستان، اگر به جوجه ها حداقل ۱۴ ساعت نور روز داده شود، آنها هر روز نیز تخم می گذارند.

پرورش مرغ تخمگذار هایلاین

پرورش مرغ تخمگذار هایلاین آسان است چون آنها رفتاری آرام دارند و به راحتی با دست رام می شوند. آنها بدشان نمی آید که با آنها برخورد شود. به همین دلیل است که آنها را حیوانات خانگی خارق العاده ای در حیاط خلوت می سازند، زیرا دوست دارند به خوبی با گله های موجود ترکیب شوند. بنابراین جای تعجب نیست که پراکنده‌ترین مرغ‌های تخم‌گذار روی کره زمین هستند.

پرورش مرغ تخمگذار هایلاین

خرید مرغ تخمگذار هایلاین

خرید مرغ تخمگذار هایلاین را از طریق مزرعه­ها و مرغداران معتبر عمده فروش می­توانید تهیه کنید. شرکت آریا منتخب پارسیان با سابقه­ی بسیار زیاد و تخصصی که در این زمینه دارد شما در انتخاب نوع مرغ مناسب برای

شماره های تماس:

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

محصولات مرتبط