آریا-منتخب(1)
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
در این مقاله آموزشی به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

فروش کبک مولد

فروش کبک مولد یا پاقرمز که معمولاً به آن “چوکار” گفته می شود با استفاده از جوجه سالم و مدیریت درست می تواند به پرورش سودمند تبدیل شود.

کبک چوکار بدن و بالهایی به رنگ خاکستری روشن، سر و چانه سفید، خط چشم راهزن قهوه ای تیره، برآمدگی و دم خاکستری، کناره ها دارای نوارهای عمودی قهوه ای تیره در زمینه خاکستری مایل به زرد، منقار نارنجی مایل به قرمز دارا می باشند. نرها کمی بزرگتر و سفت تر از ماده ها هستند که پاهای ضخیم تری دارند و دستگیره بزرگی مانند خارها دارند. پرندگانی بسیار آرامی که بدون هیچ مشکلی رام می شوند. رفتار آنها دوستانه و کنجکاو و در کل عاشق سبزیجات تازه یا غلات می باشند.
فروش کبک مولد، جوجه کبک یک روزه، یک ماهه، دوماهه با بالاترین کیفیت جهت نسل کشی در شرکت آریا منتخب پارسیان آماده ارسال در کشور می باشد.

کبک-مولد

شرکت آریا منتخب پارسیان در فروش کبک با نژاد چوکار در عناوین ذیل سرآمد می باشد.

مزایای کبک مولد

شرایط نگهداری جوجه کبک

  • تغذیه
    کبکها پرندگان همه چیز خواری هستند که با توجه به مرحله زندگی و در دسترس بودن غذاها در زیستگاه خود عادات غذایی متفاوتی را اتخاذ می کنند.در سه هفته اول زندگی، آنها باید از دان مخصوص استفاده نمایند ولی بعد از این دوره زمانیکه پرندگان به سه هفته می رسند، بیشتر آنها گیاه خوار می شوند. بین ۹۰ تا ۹۵ درصد رژیم غذایی آنها باید از غذاهای گیاهی مانند میوه، برگ، دانه، ریشه و گل تشکیل شود. ۴ تا ۱۰ درصد باقیمانده باید شامل پروتئین هایی مانند حشرات و گلسنگ ها باشد. البته مهم است که به آنها غذاهای تازه بدهید تا سالم و تغذیه خوبی داشته باشند.
  • دمای محیط

    محیط ایده آل برای پرورش و تکثیر کبک دمای بین ۸۷٫۸ تا ۹۳٫۲ درجه فارنهایت می باشد. برای اینکار می توانید کل اتاق را گرم کنید یا از وسایلی مانند لامپ های حرارتی یا بخاری های فضا استفاده کنید. از سوی دیگر، پرندگان بالغ در دمای بین ۶۸ تا ۷۱٫۳ درجه فارنهایت بهتر زندگی می کنند.

  • بهداشت
    کبک ها به طور طبیعی حیوانات تمیزی هستند و عادت روزانه ای دارند که خود را در محیط طبیعی خود نظافت می کنند. این کار آنها را سالم نگه می دارد و انگل های احتمالی و میکروارگانیسم های مضر را دور نگه می دارد.

محصولات مرتبط