بلدرچین پرسود  و کم زحمت!

بلدرچین پرسود  و کم زحمت!

عموما پرورش دهندگان طیور به پرورش بلدرچین علاقه بسیار دارند. این پرندگان  در طبیعت بسیار پر طاقت، قوی و مقاوم هستند و همین سبب شده که بلدرچین ها بتوانند در مناطق مختلف با شرایط اقلیمی و آب و هوایی متفاوت دوام بیاورند. به معنای دیگر بلدرچین ها بسیار سازگار و مقاوم هستند.

اما علاقه پرورش دهندگان طیور به غیر از مقاومت این پرنده به دلیل سود دهی بالا در زمان کوتاه نیز می باشد. زیرا بلدرچین ها رشد سریعی داشته و در سن بسیار پایین 1 و نیم الی 2 ماهگی بالغ می گردند و پس از آن نیز بین 4 تا 6 ماه تخمگذاری می کنند.

دلیل دیگر برای سود دهی بلدرچین ها این است که بین حدود 100 تخمی که بلدرچین های ماده در فاصله 4 تا 6 ماه پس از بلوغ جنسی می گذارند بین هفتاد تا هفتاد و پنج درصد ، نطفه دار بوده و به جوجه تبدیل می گردند.

در نتیجه ی مطالبی که بیان شد، سن کشتار نیز در بلدرچین ها بسیار پایین می باشد یعنی بین 35 تا 45 روز یعنی کمتر از یک ماه و نیم بلدرچین ها به وزن کشتار می رسند.

هرچند در نهایت وزن پرواری (کشتاری) این پرنده بین 140 تا 220 گرم خواهد بود.

هر بلدرچین در سال می تواند حدود 250 تخم بگذارد و در سن 50 تا 60 روز یا نزدیک دو ماهگی به نقطه اوج تخمگذاری خواهند رسید.

البته نژاد ژاپنی بلدرچین ها 200 تخم در سال گذاشته و در 40 روزگی به وزن کشتاری می رسند. همچنین این شاخه از بلدرچین ها وزن کشتاری حدودا 250 گرم دارند.

 

بلدرچین پرسود  و کم زحمت!

 

روش رایج پرورش بلدرچین، پرورش بسته ی بدون چراگاه می باشد. یعنی بلدرچین های مولد و تخمگذار در پن های مخصوص نگهداری می گردند و بلدرچین های گوشتی و پروراری نیز در قفس .

البته شما به دلیل کوچک بودن جثه این پرنده می توانید مزرعه کاملی شامل بخش گله مادری، بخش جوجه کشی از تخم های نطفه دار بلدرچین، بخش پرورش بلدرچین های گوشتی و حتی بخش کشتار و بسته بندی احداث نمایید.

هرچند احداث واحد کشتار به دلیل رعایت مسائل بهداشتی می تواند برای شما مشکلاتی به همراه داشته باشد و یا اینکه مجوز های قانونی بیشتری نیاز داشته باشد.

ابعاد قفس های پرندگان گوشتی در حدود 100 در 40 سانتی متر و با ارتفاع 15 الی 16 سانتی متر توصیه می گردد. درون این قفس ها معمولا بین 140 تا 170 جوجه ی یک تا دو هفته می توان نگهداری کرد.

سپس در سنین 3 الی 4 هفتگی در قفس های 7 تا 8 طبقه جوجه ها را می توان نگه داری کرد. در این مدت ابتدا خوراک و دان را می توان در کف بستر روی کاغذ یا مقوا قرار داد.

و از آن به بعد با کمک دانخوری ها ی مخصوص و آب خوری های نیپل خوراک و دام را در اختیار آن ها قرار داد که کم کم به این روش عادت خواهند کرد.

 

بلدرچین پرسود  و کم زحمت! -نکاتی جهت بالا بردن بازده پرورشی بلدرچین:

 

  • حمل و نقل بی مورد و بی دلیل نداشته باشید
  • هیچ گونه استرس و ناراحتی برای جوجه ها پیش نیاید (استرس گرمایی ، سرما، ترس، خوراک بد و…)
  • کاهش دمای محیط به صورت تدریجی باشد نه یکباره
  • نور مناسب
  • جیره خوب و با کیفیت
  • بهداشت مناسب و اصولی

 

 

آریا منتخب پارسیان مشاوره و فروش انواع جوجه بوقلمون – جوجه شترمرغ – جوجه کبک – جوجه مرغ بومی – جوجه بلدرچین – جوجه اردک

09131005836

09121986651

09131007689

09123968671

 

کانال تلگرامی آریا منتخب پارسیان

فروش تخم مرغ صادراتی

فروش جوجه مرغ صادراتی

فروش جوجه بوقلمون

فروش انواع بذر

فروش جوجه مرغ بومی

قیمت کنسانتره ۲/۵ درصد

قیمت پایاندان

قیمت پیش دان

فروش تخم بوقلمون نطفه دار

فروش جوجه بوقلمون برنز یکروزه

فروش بذر پیاز

فروش بذر چغندر

فروش پولت صنعتی

فروش جوجه شترمرغ

فروش دان شترمرغ

فروش جیره بوقلمون

فروش دان مرغ بومی

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =