خصوصیات جنسی شتر مرغ

خصوصیات جنسی شتر مرغ

خصوصیات جنسی شتر مرغ

خصوصیات جنسی شتر مرغ در سراسر جهان اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. تعیین جنسیت جوجه‌ها در مقیاس بزرگ یک وظیفه مهم برای توسعه این نژادها است. تا به امروز، دو روش مبتنی بر پی سی ار برای تعیین جنسیت شترمرغ ایجاد شده است، که هیچ یک از آنها برای تجزیه و تحلیل در مقیاس بزرگ در نظر گرفته نشده است. در اینجا، ما پروتکلی را گزارش می‌کنیم که برای انجام امتیازدهی جنسی در مقیاس بزرگ با استفاده از DNA به‌دست‌آمده از پرهای جوجه تنظیم شده است.

خصوصیات جنسی شتر مرغ آفریقایی نه تنها به این دلیل که یک پرنده‌ایی دونده است، بلکه به این دلیل که ادرار می کند و پرنده نر آلت تناسلی دارد، با سایر پرندگان متفاوت است. در یک مزرعه تخصصی در اروپا رفتار جنسی شترمرغ مورد مطالعه قرار گرفت. رفتار خواستاری و جفت گیری الگوی بسیار ظریفی دارد. جفت گیری، که با انتقال آلت تناسلی شروع می شود و با ارگاسم به پایان می رسد، حدود یک دقیقه طول می کشد. بیشتر جفت گیری‌ها در ساعات صبحگاهی انجام می‌شود. گهگاه شترمرغ‌های ماده رفتار مالکیت خود بر شترمرغ نر خود را با سایر ماده‌ها نشان می‌دهند. گاهی شترمرغ‌های ماده مانند جفت گیری، ماده های دیگر را سوار می کنند.

 

نتایج به دست آمده از دی ان ای برای خصوصیات جنسی شتر مرغ

دی ان ای که برای خصوصیات جنسی شتر مرغ به‌ کار گرفته شد با استفاده از یک پروتکل قلیایی سریع و ساده استخراج شد که الگوی کافی برای تشخیص زودهنگام ارائه می‌کرد. آزمایشات با چندین مجموعه پرایمر، ما را قادر ساخت تا بهترین آغازگرهای کنترل داخلی مرتبط با پرایمرهای جنس خاص را تعیین کنیم و از نوارهای جعلی اجتناب کنیم. با استفاده از دی ان ای استخراج شده از یک حباب منفرد و بهترین مجموعه پرایمرها، ما این پروتکل را به طور همزمان روی ۹۶ قطعه از نوع جنسی به طور دقیق اعمال کردیم. ما یک روش سریع، ایمن، دقیق و ارزان برای تایپ جنسی در مقیاس بزرگ شترمرغ‌ها با استفاده از دی ان ای استخراج شده از پر ایجاد کرده‌ایم. این روش برای تشخیص جنسیت جوجه‌ها در روزهای اول زندگی مفید است.

نتایج به دست آمده از دی ان ای برای خصوصیات جنسی شترمرغ

بهترین فصل تولید مثل جنسی شتر مرغ

فصل تولید مثل جنسی شترمرغ فصلی طولانی است که از فروردین یا اردیبهشت شروع و تا آذر و دی ادامه پیدا میکند. یکی از اکولوژیست رفتاری در دانشگاه لندن مقاله‌ای ارائه داد که: شترمرغ‌ها در این مدت مانند برخی گونه‌های دیگر پرهای جدید پر زرق و برق نمی کنند، اما گردن و پاهای نرها از خون سرخ شده و قرمزتر به نظر می رسند.
خصوصیات جنسی و جفت‌گیری شتر مرغ در میان زیرگونه‌های مختلف مشابه است، اگرچه ویژگی‌ها ممکن است متفاوت باشد. به طور معمول، نرها از قلمرو کوچک خود در برابر رقبای خود دفاع می کنند، در حالی که گروه‌هایی از ماده‌ها در اطراف پرسه می‌زنند و جفت‌های احتمالی را ملاقات می کنند. در یک فصل، نرها با چند ماده و ماده‌ها با چند نر جفت می شوند.
اگرچه سایر ماده‌های گروه نیز با نر جفت می‌شوند، اما نر گله فقط با یک ماده «اختصاصی» یک جفت جفت‌گیری مادام‌العمر تشکیل می‌دهد. پس از جفت گیری کامل، نر یک سوراخ کم عمق حفر می کند و همه تخم‌های ماده‌ خود را در لانه مشترک می‌گذارند و تخم‌های ماده غالب در مرکز (بهترین نقطه) قرار دارد. به گفته این اکولوژیست: “ماده غالب تمام تخم‌ها را جوجه کشی می کند و بقیه ماده‌ها تخم‌ها را بیرون می‌زنند. “آنها آنجا را ترک می کنند تا بروند و با یک نر دیگر اقدام به پرورش مجدد کنند.”
جالب اینجاست که نرها پس از بیرون آمدن جوجه‌ها از آن‌ها مراقبت می‌کنند. اگر یک نر جوجه‌اش با شترمرغ نر دیگری برخورد کند، با هم مبارزه می‌کنند و برنده هر دو دسته جوجه را می‌گیرد. اکولوژیست گفت: ایده پشت دزدی جوجه این است که داشتن بچه‌های بیشتر در اطراف، احتمال نجات فرزندان خود شترمرغ را در صورت آمدن یک شکارچی گرسنه افزایش می دهد.

 

آیا شتر مرغ خصوصیات جنسی خود را به انسان‌ها نشان می‌دهد

نوع جذابیتی که شترمرغ ایجاد می کند باعث می شود پرنده این باور را داشته باشد که انسان می تواند به یک جفت مناسب تبدیل شود. در واقع، بسیاری از شترمرغ ها در صورت مشاهده یک انسان در مجاورت خود، شروع به رفتار خواستگاری می کنند و خصوصیان جنشی یک شترمرغ را به نمایش می‌گذارند. به نظر نمی رسد جنسیت شترمرغ و انسان بر فرکانس جذب تأثیر بگذارد.

نحوه خرید و فروش و قیمت جوجه شتر مرغ

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر راجع به خصوصیات جنسی شترمرغ به سایت شرکت آریا منتخب پارسیان مراجعه نمایید و مقالات گسترده‌ای را در این زمینه داشته باشید. و اما درباره نحوه خرید و فروش و قیمت شترمرغ شما می‌توانید هر روز و در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما از طریق واتساپ،تماس و … با شماره های زیر در ارتباط باشید و سوالات خود را در این موضوع بپرسید و ثبت سفارش خود را انجام دهید.

شماره های تماس: شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

13 + 13 =