تولک چیست و دلایل تولک زودرس بوقلمون

تولک چیست و دلایل تولک زودرس بوقلمون چیست؟

در حالت طبیعی بعد از دوره ی تخم گذاری بسیاری از پرندگان اصطلاحاً تولک رفته و بسیاری از پرهایشان می ریزد. در یک سالن تمامی این پرندگان همزمان تولک رفته و وارد مرحله ای خواهند شد که بهترین آنها مانند نامطلوبترین آنها خود نمایی می کنند

فروش مرغ بومی

تولک چیست و دلایل تولک زودرس بوقلمون ها

 

در خلال تولک، پرهای بوقلمون ها معمولاً با ترتیب زیر ریزش می کند : گردن، سینه، بدن، بال ها و دم . وقتی تمام پرها عوض شدند، تولک کامل می شود و در غیر این صورت تولک، جزئی نامیده می شود.

در این زمان عوض شدن پرهای بال ها، تخم گذاری متوقف می شود و در تولک جزئی یا ناکامل (سر، گردن و غیره) تولید بوقلمون ها کاهش می یابد.

دلایل تولک زودرس (جزئی و کامل) بسیار است و ضروری است پرورش دهنده ی بوقلمون آنان را بشناسد، به این ترتیب می تواند حتی الامکان از بروز آن جلوگیری نماید:

– شرایط بد و نامطلوب

– کمبود آب، یکی از دلایل معمول و مهم است. ممکن است لوله های آب در بیرون سالن یخ زده و جریان آب قطع شود و یا تعدادی از آب خوری ها خراب شوند که پس از حدود ۲ روز تولید کاهش یافته و بوقلمون ها وارد تولک زودرس می شوند.

– بیماری ها یا وضعیت بد سلامتی

– قطع طولانی نور برای بوقلمون هایی که تحت شرایط نوردهی کنترل شده هستند

– قطع نور مصنوعی در پائیز برای بوقلمون هایی که در حال وارد شدن به مرحله ی تولید هستند.

– سر و صدای ناگهانی، ترس و ورد حیوانات دیگر به سالن

– تغذیه ی ناکافی بوقلمون ها

– تغییرات شدید در برنامه ی تغذیه بوقلمون ها

– فضا و اندازه ی نا کافی دان خوری و آب خوری

پایگاه اطلاع رسانی ما در صورت اطلاعات بیشتر و یا درخواست به روز قیمتها……یا سفارش خرید و فروش جوجه بوقلمون و…. به شماره

09131007689
09121986651
09131005836
09123968671

تماس با ما

 

درخواست خود را اعلام نماید و پیامک کنید.

شرکت اریا منتخب پارسیان دارای نماد و نشانه ملی و توسعه تجارت الکترونیک برای ایجاد اعتماد و اطمینان و پروانه رسانه و فرهنگی نشر دیجیتال به شماره 172412 ت/41255 در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد.

از خدمات این شرکت فروش جوجه بوقلمون – فروش جوجه شترمرغ – فروش جوجه مرغ بومی – فروش جوجه اردک – فروش جوجه کبک – فروش جوجه بلدرچین و فروش انواع خوراک طیور، بذر و سم می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.