چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری

چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری

چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری

مرغ‌های سالم تخم‎‌های زیادی تولید می‌کنند. بهترین راه برای چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری این است که اطمینان حاصل کنید که تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می‌کند. از خوراک استارتر و پلت‌های لایه‌ای استفاده کنید تا تمام پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز مرغ‌هایتان را فراهم کنید. جوجه‌های خود را در ماه‌های سردتر در یک منطقه گرم و با نور مناسب نگهداری کنید تا تخم‌گذاری را در تمام طول سال افزایش دهید و تا حد امکان سطح استرس آنها را کاهش دهید. قبل از اینکه متوجه شوید، فراوانی تخم‌مرغ خواهید داشت!

 

چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری با رژیم غذایی مناسب

 • به جوجه‎‌ها غذای اولیه بدهید تا اولین تخم خود را بگذارند. این نوع خوراک به طور ویژه برای توسعه مجرای تخم مرغ (مجرای یا تونل) و چارچوب مرغ فرموله شده است و به تولید یک مرغ تخمگذار قوی کمک می‌کند. دستورالعمل‌های روی بسته خوراک خود را دنبال کنید، زیرا هر برند خوراک اندازه‌های متفاوتی دارد. به طور متوسط، مرغ‌ها به حدود ۱۱۰ گرم غذا در روز نیاز دارند.
 • از خرید بیش از ۲ ماه غذای استارتر جوجه خودداری کنید، زیرا پس از این مدت کیفیت غذایی خود را از دست می دهد.
 • مرغ ها معمولاً حدود ۶ ماه طول می‌کشد تا اولین تخم خود را بگذارند، اما برخی از آنها تا ۸ ماهگی شروع به تخم‌گذاری نمی‌‌کنند.
 • به محض اینکه مرغ‌های خود شروع به تخم‌گذاری کردند آنها را با پلت‎‌های لایه‌ای با شن و ماسه تغذیه دهید. جوجه‌ها برای تخم‌گذاری به پروتئین، چربی، کلسیم، فسفر و ویتامین D نیاز دارند. این گلوله‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به مرغ‌های شما تمام مواد مغذی مورد نیاز برای تخم‌گذاری با تعداد زیادی تخم بزرگ با پوسته‌های قوی را بدهد.
 • اکثر گلوله‌های لایه ای حاوی سنگ ریزه هستند. با این حال، ارزش بررسی لیست مواد تشکیل دهنده را دارد تا مطمئن شوید که در گلوله‌ها وجود دارد. واحد خدمات پس از فروش شرکت آریا منتخب پارسیان آمادگی لازم برای مشاوره در جهت چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری به کلیه پرورش دهندگان می‌باشد.
 • در صورت تمایل، گاهی اوقات به جوجه ها کمی غذا بدهید. جوجه ها به طور غریزی دوست دارند روی زمین خاراندن کنند و دانه های کوچک، حشرات، شن یا سبزی را برای خوردن بردارند. این باعث سلامتی مرغ می‌شود که تخم‌گذاری را تقویت می‌کند. بعد از غذای معمولی به مرغ‌هایتان غذای خراش بدهید و فقط در ۲۰ دقیقه به اندازه‌ای که می‌توانند بخورند به آنها بدهید. در غیر این صورت، آنها به اندازه غذای معمولی و مغذی خود را نمی خورند.
 • به جوجه ها حدود ۱ مشت غذا بدهید و ببینید چقدر طول می کشد تا آن را بخورند. مقدار آن را در صورت لزوم افزایش یا کاهش دهید تا ۲۰ دقیقه خوراک توصیه شده را برآورده کنید. غلات طبیعی مانند ذرت، جو یا گندم گزینه‌های عالی برای خوراک خراش هستند.
 • گلوله ها را در یک دانخوری قرار دهید که به اندازه کافی بلند باشد تا همه مرغ ها یکباره بخورند. این به همه مرغ های شما اجازه می دهد تا مقدار مساوی غذا دریافت کنند. این به ویژه در صورتی مفید است که تعدادی مرغ دارید که از سایرین غالب تر هستند. اگر جوجه‌های زیادی داشته باشید، آغشته‌های تغذیه طولانی به خوبی کار می‌کنند. اگر از دانخوری استفاده نمی کنید، خوراک را در سطح زمین پخش کنید یا چندین ایستگاه تغذیه ایجاد کنید تا همه مرغ ها به طور همزمان به آن دسترسی داشته باشند.

چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری با رژیم غذایی مناسب

تاثیر بستر برای چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری

 • چراغی را در مرغداری قرار دهید تا چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری در زمستان حل شود. مرغ ها برای تخمگذاری به حداقل ۱۴ ساعت نور خورشید نیاز دارند. در بسیاری از نقاط جهان، ساعات نور خورشید در زمستان به میزان قابل توجهی کمتر از این می شود. یک لامپ بر روی سقف محفظه مرغ خود نصب کنید تا مرغ های خود را به ادامه تخمگذاری تشویق کنید.
 • اگر منطقه شما حداقل ۱۴ ساعت نور در طول سال دریافت می کند، نگران نصب چراغ نباشید.
 • برای صرفه جویی در مصرف برق، چراغ را روی تایمر قرار دهید.
 • از یک لامپ معمولی از سوپرمارکت یا فروشگاه لوازم خانگی استفاده کنید.
 • در پاییز و زمستان به جوجه های خود خراش بدهید تا آنها را گرم نگه دارید. در ماه های سردتر برای گرم نگه داشتن آنها به پروتئین بیشتری نیاز دارند. اگر قبلاً به مرغ‌هایتان غذا نمی‌دهید، هر صبح دوم مقداری به آنها بدهید تا مواد مغذی بیشتری به آنها بدهید.
 • این احتمالا ظرفیت تخمگذاری جوجه های شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
 • وقتی برف می‌بارد، مسیری را به سمت منبع غذایی جوجه‌ها باز کنید. اگر منطقه شما برف می‌بارد، مهم است که مطمئن شوید مرغ‌های شما می‌توانند به منبع غذایی خود برسند. اگر برف مانع از آن شد، از محل لانه سازی مرغ خود تا منبع غذایی، مسیری روشن را بیل بزنید. جوجه ها معمولاً راه رفتن در میان برف را دوست ندارند و اغلب اگر نتوانند به غذای خود برسند، برای مدتی غذا نمی خورند.
 • مرغ تخمگذار را بین ۲ درجه سانتیگراد (۳۶ درجه فارنهایت) و ۳۲ درجه سانتیگراد (۹۰ درجه فارنهایت) نگه دارید. جوجه‌ها اگر دمای بدنشان در حد مطلوب باشد، تخم های بیشتری می گذارند. اگر قفسه مرغ شما کمتر از محدوده دمایی توصیه شده است، از یک لامپ حرارتی برای گرم کردن منطقه استفاده کنید. برای صرفه جویی در مصرف برق، از یک تایمر یا حسگر استفاده کنید تا لامپ حرارتی را تنظیم کنید تا پس از تاریک شدن هوا روشن شود.
 • لامپ حرارتی را در فاصله ایمن از هر چیزی که ممکن است آتش بگیرد نگه دارید، قد پیشنهادی سازنده برای اطمینان از اینکه مرغ ها را نمی سوزاند.

تاثیر بستر برای چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری

چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری با کاهش استرس

 • بررسی کنید که قفسه سوراخ یا نشانه ای از آسیب نداشته باشد. به اطراف کل قفس نگاه کنید و هر گونه سیم، تخته و قفل شکسته را تعمیر کنید. این به جلوگیری از شکارچیانی مانند سگ، موش و گربه کمک می کند. مرغ های شما زمانی که احساس امنیت کنند احتمالاً تخم های بیشتری خواهند گذاشت.
 • اگر سگ دارید، آن را در شب بسته نگه دارید تا از پرسه زدن او در نزدیکی مرغداری و ترساندن مرغ ها جلوگیری کنید. کاهش استرس در چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری تاثیر بالایی دارد.
 • جعبه‌های لانه خصوصی برای مرغ‌های خود تهیه کنید. مرغ ها ترجیح می دهند تخم‌های خود را در یک منطقه خصوصی بگذارند. جعبه‌های لانه سازی را در مرغداری خود قرار دهید تا جوجه‌های خود مکانی امن برای استراحت و تخم گذاری قرار دهند. به ازای هر ۴ جوجه، ۱ جعبه به قفس خود اضافه کنید.
 • به مرغ هایتان فضای کافی برای پرسه زدن بدهید. این سطح استرس مرغ ها را کاهش می دهد و سلامت آنها را افزایش می دهد که می تواند به تقویت تخم گذاری کمک کند. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای ایستادن و راه رفتن مرغ‌های شما بدون دست زدن به سایر جوجه‌ها ترجیحاً در بیرون وجود دارد.
 • اگر ملک حصارکشی دارید، اجازه دهید مرغ هایتان در طول روز به صورت آزاد در اطراف ملک شما پرسه بزنند. با این حال، هر زمان که اجازه دادید مرغ ها پرسه بزنند، همیشه مراقب شکارچیانی مانند روباه و شاهین باشید.

 

نحوه خرید و فروش مرغ تخمگذار

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر راجع به چگونگی تحریک مرغ به تخمگذاری به سایت شرکت آریا منتخب پارسیان مراجعه نمایید و مقالات گسترده‌ای را در این زمینه داشته باشید. و اما درباره نحوه خرید و فروش و قیمت مرغ تخمگذار شما می‌توانید هر روز و در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما از طریق واتساپ،تماس و … با شماره های زیر در ارتباط باشید و سوالات خود را در این موضوع بپرسید و ثبت سفارش خود را انجام دهید.

شماره های تماس: شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

بیست + دو =