قبل
بعدی
در این مقاله آموزشی به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

فروش مرغ تخمگذار

فروش مرغ تخمگذار در نژادهای بومی و صنعتی با بالاترین راندمان و درصد هچ بالا توسط شرکت آریا منتخب عرضه می گردد.
مرغ تخمگذار یک اصطلاح رایج برای مرغ ماده و رشد یافته که عمدتاً برای تخم گذاری نگهداری می شود. برخی از جوجه ها برای تولید گوشت و برخی دیگر جهت تولید تخم مرغ پرورش داده می شوند و برخی دو منظوره هستند. پرورش مرغ تخمگذار فرآیندی متفاوت از پرورش مرغ برای گوشت است. بیشتر مرغ‌های تخمگذار پنج تا هفت سال عمر می‌کنند و تقریباً هر روز برای حدود سه سال تخم‌گذاری می‌کنند.
فروش مرغ تخمگذار، که توسط نیروهای متخصص و باتجربه برای تخم گذاری پرورش داده شده رسالت این شرکت در حوزه دام و طیور می باشد.

فروش مرغ تخمگذار

صفر تا صد پرورش مرغ تخم‌گذار

اگر می خواهید صفر تا صد پرورش مرغ تخم‌گذار را آموزش ببینید، تصمیم بگیرید که چه نوع مرغداری برای آنها نیاز دارید. شما باید مطمئن شوید که قوانین شهر، شهرستان و ایالت خود را رعایت می کنید. اینها ممکن است تعداد پرندگانی را که می‌توانید نگهداری کنید، چه بتوانید خروس داشته باشید یا نه و جایی که قفس می‌تواند در رابطه با خط ملک شما قرار گیرد، محدود کند.

اگر جوجه‌، پولت (زیر یک سال)، مرغ‌تخم‌گذار بالغ میخرید یا اینکه خروس نگهداری می‌کنید تنظیمات شما نیز متفاوت خواهد بود. جوجه ها برای اطمینان از بقای خود به گرمای بسیار بیشتری نیاز دارند. قفسه مرغ شما به نور کافی نیاز دارد که معمولاً روی یک تایمر تنظیم می شود تا ماهیچه‌های آنها برای تخم‌گذاری بالغ شوند و مرغ‌های شما در طول سال تخم‌مرغ تولید کنند. اگر در آب و هوای سرد زندگی می‌کنید، باید مطمئن شوید که مرغ‌های تخمگذار شما در زمستان راحت هستند.

مرغ‌های تخمگذار به تمیز کردن ماهیانه جعبه لانه خود نیاز دارند. همچنین باید سالی یک یا دو بار قفس را کاملا تمیز و ضدعفونی کنید، همه چیز را بیرون بیاورید و با محلول سفیدکننده ۱ تا ۱۰ بشویید. برای کسب اطلاعات بیشتر با خدمات پس از فروش این شرکت تماس حاصل نمایید.

بهترین نژاد مرغ تخم‌گذار

بهترین نژاد مرغ تخم‎‌گذار در طول روز ایده آل (۱۴-۱۶ ساعت نور) با تغذیه، نگهداری و مدیریت کافی مرغ‌ها (بسته به نژاد) باید از ۱۸ تا ۲۲ هفتگی شروع به تولید تخم کنند. تخمک گذاری مرغ در طول روز تحریک می‌شود. حداکثر تولید تخم در روزهای تابستان با ۱۶ ساعت روشنایی روز به دست می‌آید. تولید تخم ممکن است در طول بهار، پاییز و زمستان که نور مصنوعی برای تامین ۱۴ تا ۱۶ ساعت نور تکمیل می‌شود، ادامه یابد. با استفاده از یک تایمر و یک لامپ رشته ای ۶۰ واتی، نور را به صبح و اواخر بعد از ظهر اضافه کنید، اما اجازه دهید مرغ ها به طور طبیعی شب ها با غروب خورشید بخوابند.

شرکت آریا منتخب مرغ‌های تخمگذار از بهترین نژادها با بالاترین کیفیت که تخم‌های بزرگ و متوسط می‌گذارند را برای خرید به شما پیشنهاد می‌دهد.

فروش مرغ تخم‌گذار محلی

فروش مرغ تخم‌گذار محلی در نژادهای گلپایگانی، جهادی، مرندی و لوهمن در شرکت آریا منتخب انجام می‌شود. تفاوت این نژادها در تعداد تخمگذاری و طول عمر آنها می‌باشد. تخمک گذاری این مرغ‌ها (آزاد شدن زرده از تخمدان) هر ۲۴ تا ۲۶ ساعت بدون توجه به لقاح رخ می دهد (بنابراین خروس نیازی نیست). یک مرغ پس از تخم‌گذاری تخم قبلی، زرده جدیدی را تخمک گذاری می کند. ۲۶ ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود (سفید و پوسته اضافه شده)، بنابراین مرغ بعداً و هر روز دیرتر تخم می‌گذارد. در نهایت مرغ در یک روز خیلی دیر می خوابد تا سیگنال تخمک گذاری اعلام شود. سپس یک روز یا بیشتر قبل از گذاشتن یک تخم دیگر رد می شود.

فروش مرغ تخم‌گذار محلی​

خرید مرغ تخم‌گذار‌

جوجه‌ها طی چند روز پس از جوجه‌آوری خریداری می‌شوند و تقریباً بعد از ۵ تا ۶ ماه تخم‌گذاری را آغاز می‌کنند. پولت‌ها، جوجه‌های ماده‌ای که بزرگ شده است و نزدیک به تخم‌گذاری می‌باشد.

خرید مرغ تخم‌گذار مزایا و معایبی دارد که آنها را بررسی می‌کنیم:
مزایا

  • انتظار کمی برای تولید تخم مرغ وجود دارد
  • بدون خطر خرید مرغ نر (هنگام معامله با فروشنده اخلاقی)

معایب

  • توانایی برقراری ارتباط و معاشرت از سنین پایین را ندارد
  • برخی از رفتارها و عادات ناخواسته ممکن است در حال حاضر ریشه دوانده باشند
  • خرید مرغ تخم‌گذار از جوجه‌ها گرانتر می‌باشد
  • انتخاب نژاد محدود
  • خطر فریب خوردن مرغ‌های قدیمی و بسیار کم‌مولد
  • خطر قابل توجهی برای حمل بیماری‌ها از قرار گرفتن در معرض محیط و انگل‌ها

آیا می توان مرغ های تخمگذار را برای گوشت برداشت کرد؟

شما ممکن است مرغ های تخمگذار را برای مصرف خانگی قصابی کنید، اما از آنجایی که ژنتیک آنها برای تولید تخم است، گوشت آنها سفت و در مقایسه با مرغ‌های گوشتی کمتر است. مرغ تخمگذار ممکن است مقدار مناسبی چربی داشته باشد که برای استفاده لازم است از ظرفی که در حال آماده شدن است کم چرب شود.

خرید مرغ تخم‌گذار‌​

طول عمر مرغ تخمگذار

جوجه ها ممکن است ۶ تا ۸ سال در گله زندگی کنند و اکثر گله ها ۲ تا ۳ سال تخم تولید می‌کنند. سالانه تعداد تخم‌مرغ، اندازه، کیفیت پوسته کاهش یافته و اکثر مرغ‌های تخمگذار ۲ تا ۳ سال تخم تولید می‌کنند. برای حفظ تولید گله کوچک، صاحبان باید برای بازنشستگی مرغ‌های مسن برنامه‌ریزی کنند و هر سال مرغ‌های جوان (پلت) را اضافه کنند.

مرغ ها از چه زمانی شروع به تخم گذاری می کنند؟
در طول روز ایده آل (۱۴ ۱۶ ساعت نور) و با تغذیه، مسکن و مدیریت کافی، مرغ ها (بسته به نژاد) باید از سن ۱۸ و ۲۲ هفتگی شروع به تولید تخم کنند.

آیا مرغ ها در زمستان تخم می گذارند؟
تخمک گذاری مرغ با طول روز تحریک می شود. حداکثر تولید تخم در روزهای تابستان با ۱۶ ساعت روشنایی روز به دست می آید. تولید تخم ممکن است در طول بهار، پاییز و زمستان ادامه یابد، زمانی که نور مصنوعی برای تامین ۱۴ ۱۶ ساعت نور تکمیل شود. با استفاده از یک تایمر و یک لامپ رشته ای ۶۰ وات، نور را به صبح و اواخر بعد از ظهر اضافه کنید، اما اجازه دهید مرغ ها به طور طبیعی شب ها با غروب خورشید بخوابند.

آیا هر روز تخم گذاشته می شود؟
تخمک گذاری (آزاد شدن زرده از تخمدان) هر ۲۴ تا ۲۶ ساعت بدون توجه به لقاح رخ می دهد (بنابراین خروس نیازی نیست). یک مرغ پس از تخم گذاری تخم قبلی، زرده جدیدی را تخمک گذاری می کند. ۲۶ ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود (سفید و پوسته اضافه شده)، بنابراین مرغ بعداً و هر روز دیرتر تخم می گذارد. در نهایت مرغ در یک روز خیلی دیر می خوابد تا سیگنال تخمک گذاری اعلام شود. سپس یک روز یا بیشتر قبل از گذاشتن یک تخم دیگر رد می شود.

آیا می توان مرغ های تخمگذار را برای گوشت برداشت کرد؟
شما ممکن است مرغ های تخمگذار را برای مصرف خانگی قصابی کنید، اما از آنجایی که ژنتیک آنها برای تولید تخم است، گوشت آنها سفت است و در مقایسه با مرغ نوع گوشتی، مقدار زیادی از آن وجود ندارد. خورش گوشت مرغ تخمگذار و استفاده از آن در سوپ ها باعث خوراکی شدن آن می شود. مرغ های تخمگذار ممکن است مقدار مناسبی چربی داشته باشند که ممکن است لازم باشد از ظرفی که در حال آماده شدن است، چربی گرفته شود.

لیست قیمت مرغ تخم‌گذار‌

لیست قیمت مرغ تخم گذار نشان می‌دهد قیمت آن برای نژادهای مختلف اصیل تا هچری متفاوت می‌باشد. برخی از نژادها مانند مرغ تمام سیاه و سفید ممکن است به مبلغ بالایی فروش برسد. قیمت یک مرغ تخم‌گذار به نژاد بستگی دارد، اگرچه این مقدار بسته به مکان متفاوت است. اگر از هچری خریداری کنید باید هزینه حمل و نقل را نیز پرداخت کنید. معمولاً بهتر است یک پولت شروع شده را در منطقه محلی خود خریداری کنید. برای دریافت لیست قیمت مرغ تخم‌گذار شرکت آریا منتخب با واحد فروش این شرکت از طریق شماره‌های زیر در تماس باشید.

شماره های تماس:

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

مزایای مرغ تخمگذار

لیست قیمت خوراک

لیست-قیمت-خوراک-مرغ-تخمگذار

محصولات مرتبط

*
*

4 × پنج =