فروش مرغ تخمگذار در نژادهای بومی و صنعتی با بالاترین راندمان و درصد هچ بالا توسط شرکت آریا منتخب عرضه می گردد.
مرغ تخمگذار یک اصطلاح رایج برای مرغ ماده و رشد یافته که عمدتاً برای تخم گذاری نگهداری می شود. برخی از جوجه ها برای تولید گوشت و برخی دیگر جهت تولید تخم مرغ پرورش داده می شوند و برخی دو منظوره هستند. پرورش مرغ تخمگذار فرآیندی متفاوت از پرورش مرغ برای گوشت است. بیشتر مرغ‌های تخمگذار پنج تا هفت سال عمر می‌کنند و تقریباً هر روز برای حدود سه سال تخم‌گذاری می‌کنند.
فروش مرغ تخمگذار، که توسط نیروهای متخصص و باتجربه برای تخم گذاری پرورش داده شده رسالت این شرکت در حوزه دام و طیور می باشد.

فروش مرغ تخمگذار

طول عمر مرغ تخمگذار

جوجه ها ممکن است 6 تا 8 سال در گله های زندگی کنند و اکثر گله ها 2 تا 3 سال تخم تولید می کنند. سطح تولید تخم مرغ، اندازه و کیفیت پوسته تخم مرغ هر سال کاهش می یابد. اکثر لایه های تجاری به مدت 2 3 سال نگهداری می شوند زیرا تولید تخم آنها پس از این زمان کاهش می یابد. برای حفظ تولید گله کوچک، صاحبان باید برای بازنشستگی مرغ‌های مسن برنامه‌ریزی کنند و هر ۲۳ سال یک بار مرغ‌های جوان (پلت) را اضافه کنند.

مرغ ها از چه زمانی شروع به تخم گذاری می کنند؟
در طول روز ایده آل (14 16 ساعت نور) و با تغذیه، مسکن و مدیریت کافی، مرغ ها (بسته به نژاد) باید از سن 18 و 22 هفتگی شروع به تولید تخم کنند.

آیا مرغ ها در زمستان تخم می گذارند؟
تخمک گذاری مرغ با طول روز تحریک می شود. حداکثر تولید تخم در روزهای تابستان با 16 ساعت روشنایی روز به دست می آید. تولید تخم ممکن است در طول بهار، پاییز و زمستان ادامه یابد، زمانی که نور مصنوعی برای تامین 14 16 ساعت نور تکمیل شود. با استفاده از یک تایمر و یک لامپ رشته ای 60 وات، نور را به صبح و اواخر بعد از ظهر اضافه کنید، اما اجازه دهید مرغ ها به طور طبیعی شب ها با غروب خورشید بخوابند.

آیا هر روز تخم گذاشته می شود؟
تخمک گذاری (آزاد شدن زرده از تخمدان) هر 24 تا 26 ساعت بدون توجه به لقاح رخ می دهد (بنابراین خروس نیازی نیست). یک مرغ پس از تخم گذاری تخم قبلی، زرده جدیدی را تخمک گذاری می کند. 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود (سفید و پوسته اضافه شده)، بنابراین مرغ بعداً و هر روز دیرتر تخم می گذارد. در نهایت مرغ در یک روز خیلی دیر می خوابد تا سیگنال تخمک گذاری اعلام شود. سپس یک روز یا بیشتر قبل از گذاشتن یک تخم دیگر رد می شود.

آیا می توان مرغ های تخمگذار را برای گوشت برداشت کرد؟
شما ممکن است مرغ های تخمگذار را برای مصرف خانگی قصابی کنید، اما از آنجایی که ژنتیک آنها برای تولید تخم است، گوشت آنها سفت است و در مقایسه با مرغ نوع گوشتی، مقدار زیادی از آن وجود ندارد. خورش گوشت مرغ تخمگذار و استفاده از آن در سوپ ها باعث خوراکی شدن آن می شود. مرغ های تخمگذار ممکن است مقدار مناسبی چربی داشته باشند که ممکن است لازم باشد از ظرفی که در حال آماده شدن است، چربی گرفته شود.

شرکت آریا منتخب در فروش مرغ تخمگذار با نژادهای بومی و صنعتی با عنوانین زیر سرآمد می باشد.

 1. مرغ تخمگذار بومی گلپایگانی، مرندی، جهادی، نیمچه گلپایگانی، مرغ پایان دوره، لوهمن
 2. مرغ تخمگذار صنعتی ال اس ال، هایلاین، بونز، شیور، نیک چیک، مرغ حذفی

مرغ تخمگذار با نژادهای بومی

فروش-مرغ-تخمگذار-گلپایگانی
مرغ تخمگذار گلپایگانی
فروش-مرغ-تخمگذار-مرندی
مرغ تخمگذار مرندی
فروش-مرغ-تخمگذار-جهادی
مرغ تخمگذار جهادی
فروش-نیمچه-مرغ-گلپایگانی
مرغ تخمگذار نیمچه گلپایگانی
فروش-مرغ-تخمگذار-لوهمن
فروش مرغ تخمگذار لوهمن
فروش-مرغ-پایان-دوره
فروش مرغ پایان دوره

مرغ تخمگذار با نژادهای صنعتی

فروش-مرغ-تخمگذار-ال-اس-ال
مرغ تخمگذار ال اس ال
فروش-مرغ-تخمگذار-هایلاین
مرغ تخمگذار هایلاین
فروش-مرغ-تخمگذار-بونز
مرغ تخمگذار بونز
فروش-مرغ-تخمگذار-شیور
مرغ تخمگذار شیور
فروش-مرغ-تخمگذار-نیک-چیک
مرغ تخمگذار نیک چیک
فروش-مرغ-حذفی
مرغ حذفی

مزایای مرغ تخمگذار

لیست قیمت خوراک

لیست-قیمت-خوراک-مرغ-تخمگذار
مرغ-تخمگذار

شرایط نگهداری مرغ تخمگذار گلپایگانی

فروش مرغ تخمگذار

فروش-مرغ-تخمگذار

فواید تخم مرغ

تخم مرغ دارای بالاترین کیفیت پروتئین است، در حالیکه حاوی 13 ویتامین و مواد معدنی ضروری، اسیدهای چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان های ضروری می باشد. 60 درصد از پروتئین با کیفیت بالا در تخم مرغ را می توان در سفیده تخم مرغ یافت، در حالیکه زرده حاوی بقیه آن به همراه چربی های سالم حیاتی، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها می باشد.

برخی از مزایای سلامتی ثابت شده خوردن تخم مرغ :

 1. غنی از مواد مغذی
  تخم مرغ حاوی طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری می باشد. تخم مرغ حاوی ویتامین دی(D)، فولات، ریبوفلاوین (ویتامین B2)، سلنیومA، E، B5 ، B12 و همچنین آهن، ید و فسفر است که همه مواد مغذی حیاتی برای حمایت از رژیم غذایی سالم و متعادل شما هستند.
 2. بالاترین کیفیت پروتئین
  تخم مرغ به عنوان یک منبع پروتئین، برای تقویت و ترمیم ماهیچه ها و بافت ها ضروری هستند که یک تخم مرغ حدود 6.3 گرم از با کیفیت ترین پروتئین موجود می باشد.
 3. بهبود سطح کلسترول ‘خوب’
  افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) کمک می کند، یا همان طور که معمولاً کلسترول ‘خوب’ شناخته می شود – و این یکی از دلایلی است که نشان می دهد تخم مرغ تأثیر کمی بر خطر بیماری قلبی دارد. فروش مرغ تخمگذار
  این لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) – یا کلسترول ‘بد’ است که می تواند سلامت قلب را به خطر بیندازد. وعده‌های غذایی سرشار از چربی‌های اشباع شده و چربی‌های ترانس مانند غذاهای آماده سرخ‌شده مقصر اصلی افزایش سطح خطر کلسترول LDL هستند.
 4. تخم مرغ منبع عالی ویتامینD
  زرده تخم مرغ یکی از معدود غذاهایی است که به طور طبیعی حاوی ویتامین D است. دو عدد تخم مرغ 82 درصد از نیاز روزانه توصیه شده شما به ویتامین D را تامین می کند. ویتامین D که گاهی «ویتامین آفتاب» نامیده می‌شود، نقش مهمی در جذب کلسیم و فسفر دارد و آن را برای حفظ سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها ضروری می‌کند. ویتامین D همچنین به تقویت عملکرد ماهیچه های سالم و حفظ سیستم ایمنی کمک می کند
 5. کمک به مدیریت وزن
  تخم مرغ نسبتا کم کالری و منبعی غنی از پروتئین با کیفیت بالا باعث افزایش سطح هورمونی، بالا نگه داشتن سطح انرژی، افزایش فعالیت متابولیک و تاخیر در خروج غذا از معده یکی از بهترین گزینه های غذایی برای کمک به مدیریت وزن است.
 6. منبع غذایی کولین
  کولین یک ماده مغذی مهم است که در کبد ساخته می شود، همانند عملکرد ویتامین های B، کولین برای عملکرد طبیعی سلول ها ضروری است، نقش موثری در رشد مغز و نخاع در دوران بارداری، رشد شناختی در نوزادان و همچنین کمک به کاهش زوال شناختی در سالمندان دارد. تخم مرغ منبعی غنی از کولین است که بیش از دوبرابر مقدار کولین در هر 100 گرم نسبت به هر غذای معمولی دیگری دارد.
 7. منبع امگا 3

  امگا 3 انواع خاصی از اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه هستند و خانواده ای از ‘چربی های ضروری’ هستند که نقش مهمی در عملکرد غشای سلولی شما دارند. از سلامت قلب و مغز گرفته تا محافظت از چشمان شما. و از آنجایی که بدن شما مقدار محدودی امگا 3 را به تنهایی تولید می کند، مصرف فعال آنها از طریق منابع غذایی مختلف مفید است.

 8. حاوی آنتی اکسیدان مفید چشم
  تخم مرغ حاوی طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین A، ویتامین E و سلنیوم است که همگی به عنوان آنتی اکسیدان های مهم در حمایت از سلامت چشم، عملکرد شبکیه و کمک به مقابله با دید تخریبی با افزایش سن عمل می کنند.
 9. افزایش دریافت مواد مغذی برای پیری سالم
  تخم مرغ برای تهیه آسان، وسیله ای ساده برای افزایش مصرف مواد مغذی برای افراد مسن است و به نوبه خود به کاهش خطر طیف وسیعی از کمبودها و شرایط کمک می کند. همچنین حاوی مقدار قابل توجهی لوسین، اسید آمینه ای که برای حمایت مداوم از ماهیچه ها مهم است.
 10. کمک به سلامت روان
  یک رژیم غذایی متعادل می تواند کمک زیادی به کاهش استرس، کاهش خطر اضطراب، علائم افسردگی و عملکرد بهتر سلامت روان را موجب شود.

تولید تخم مرغ صنعتی یکی از فشرده ترین شکل های کشاورزی دام در جهان است. همچنین یک صنعت کشتار است. تعداد کمی از حیوانات پرورشی، اگر هیچ گونه ای از حیوانات پرورشی وجود داشته باشد، به اندازه مرغ هایی که مجبور به تولید تخم می شوند، سختی و سختی را تحمل می کنند. آنها واقعاً جزو استثمار شده ترین ها هستند.
تولید تخم مرغ صنعتی یکی از فشرده ترین شکل های کشاورزی دام در جهان است. همچنین یک صنعت کشتار است. تعداد کمی از حیوانات پرورشی، اگر هیچ گونه ای از حیوانات پرورشی وجود داشته باشد، به اندازه مرغ هایی که مجبور به تولید تخم می شوند، سختی و سختی را تحمل می کنند. آنها واقعاً جزو استثمار شده ترین ها هستند.
پرندگانی که به عنوان مولد مورد استفاده قرار می گیرند، تخم های آنها برداشته می شود و در انکوباتورهای کنترل شده آب و هوا و دما قرار می گیرند. پس از تقریباً 21 روز، جوجه ها از تخم خارج می شوند. جوجه‌های بچه به نام زودرس شناخته می‌شوند به این معنی که با چشمان باز به دنیا می‌آیند، نسبتاً متحرک و نسبتا بالغ هستند.

سیستم‌های نوار نقاله جوجه‌هایی را که تازه از تخم بیرون آمده‌اند را به اتاق جنسی حمل می‌کنند. این بخشی از جوجه کشی است که کارگران به سرعت جنسیت هر جوجه را تعیین می کنند. در حالی که جوجه های نر دور ریخته می شوند، ماده ها برای کوتاه کردن منقار، واکسیناسیون و یک مرکز پرورش فرستاده می شوند. این به این دلیل است که جوجه های نر تخم نمی گذارند و هیچ ارزشی برای صنعت ندارند. و از آنجایی که آنها نه پرورش یافته اند و نه از نظر ژنتیکی تغییر داده شده اند تا برای مصرف گوشت ایده آل باشند، نمی توان آنها را به مراکز مرغ گوشتی منحرف کرد (‘جوجه های گوشتی’ اصطلاح صنعتی برای پرندگان گوشتی است). بنابراین، آنها بلافاصله پس از جوجه ریزی کشته می شوند.

جوجه‌های نر را به یکی از روش‌های مختلف از بین می‌برند: آنها را زنده در دستگاه ریز خرد می‌کنند. گاز گرفته زمین زنده در مارپیچ; یا گاهی داخل ظروف پلاستیکی انداخته و خفه می شود. گاهی از بقایای این جوجه ها برای تهیه خوراک دام و پرکننده کم درجه استفاده می شود. روش های دفع بسته به کشور و منطقه متفاوت خواهد بود.

کوتاه کردن منقار و انگشتان پا
بلافاصله پس از جنسیت، منقار پرندگان ماده کوتاه می شود. منقار زدایی اغلب بر روی کسانی که برای سیستم های انباری در قفس، محدوده آزاد یا آلی هستند انجام می شود. با این حال، برخی از آنها ممکن است بسته به شرایط کشور یا گواهینامه، این روش را ممنوع کنند. منقار زدایی تقریباً همیشه بدون بیهوشی انجام می شود. در داخل جوجه کشی، پرندگان نر نیز ممکن است منقار خود را کوتاه کرده و آخرین مفصل روی انگشتان میانی و پشتی پا بریده شود.

منقار زدایی اغلب با استفاده از گیوتین های گرم شده یا تیغه های لیزر مادون قرمز با دمای 1500 درجه فارنهایت انجام می شود. شناخته شده است که منقار بچه جوجه دارای منبع عصبی گسترده ای است و یک اندام پیچیده و عملکردی است. برخی تغییرات فیزیولوژیکی ممکن است در این اعصاب بریده شده و بافت آسیب دیده رخ دهد که می تواند منجر به درد حاد و طولانی مدت شود. این به نوبه خود می تواند منجر به مشکلات رفتاری، کاهش فعالیت اجتماعی، بی حالی و تغییر در رفتار نگهبانی شود. همچنین می تواند منجر به کاهش مصرف خوراک و آب و در نتیجه کم آبی بدن و بیماری به دلیل ضعف سیستم ایمنی شود.

چرا منقار؟

فرآیند منقار زدایی فیلم ویدئویی از مزارع استرالیا.

با توجه به استرس ناشی از حبس شدید و محرومیت از رفتارهای طبیعی، صنعت مایل است از رفتار تهاجمی، شکارچی اجتناب ناپذیر و نوک زدن که می تواند منجر به صدمات گسترده در میان گله شود، جلوگیری کند.

واکسیناسیون ها
تراکم بالا و محبوس شدن شدید محیط های ایده آل برای ظهور و گسترش احتمالی بیماری های پرندگان است. در نتیجه جوجه ها باید واکسینه شوند. 6 تا 8 ویروس مختلف وجود دارد که جوجه ها در برابر آنها واکسینه شده اند. واکسیناسیون به روش های مختلفی انجام می شود، معمولاً از طریق تزریق، آب آشامیدنی یا اسپری کردن.

سالمونلا همیشه نگران کننده است و در برخی مناطق بهتر از مناطق دیگر کنترل می شود. داروهای ضد کوکسیدیال اغلب برای جلوگیری از کوکسیدیوز – یک عفونت انگلی در روده پرندگان که می تواند منجر به کاهش تولید تخمگذار و مرگ شود – به مرغ ها داده می شود.

کنه های قرمز هم در سیستم های قفس دار و هم در سیستم های غیر قفسی نگران کننده هستند و کنترل آنها دشوار است. بنابراین انبارها و سوله ها اغلب باید با اسپری ضدعفونی شوند. انگل های کرم اغلب در سیستم های مرتعی شایع هستند و با داروهای ضد کرم قابل درمان هستند.

پولت
پولت یک مرغ تخمگذار جوان قبل از رسیدن به بلوغ است. پولت ها یا به یک محل پرورش منتقل می شوند یا در یک مرکز پرورش واقع در یک هچری یا در مقصد نهایی تخمگذاری خود نگهداری می شوند. تقریباً در سن 16 هفتگی، پولت ها به طور کلی پردار هستند و می توانند گرمای بدن خود را تنظیم کنند. در این مرحله آنها به یک مرکز تخمگذار منتقل می شوند.

مسکن
مشاهده در اندازه کامل
یک نوع قفس جوجه طیور.jpg
مرغ‌های تخم‌گذار مدرن سالانه بیش از 300 تخم می‌گذارند (متوسط) و تخم‌گذاری را در حدود 19 هفتگی شروع می‌کنند. مرغ ها معمولاً با 8 10 مرغ دیگر در یک قفس باتری محبوس می شوند – رایج ترین شکل حبس در صنعت.

قفس‌ها معمولاً در ردیف‌هایی روی هم چیده می‌شوند و در سوله‌های بدون پنجره و بدون دسترسی به بیرون قرار می‌گیرند. قفس ها از سیم فلزی ساخته شده اند و اندازه آنها تقریباً 20 اینچ در 20 اینچ (50 سانتی متر در 50 سانتی متر) است. آنها دارای یک فروند برای تغذیه، آبخوری نوک پستان و کف سیم شیبدار هستند تا تخم ها بتوانند روی نوار نقاله بغلتند. قفس های باتری در برخی از حوزه های قضایی در سراسر جهان مانند اتحادیه اروپا در حال حذف هستند یا در حال حذف هستند. برخی از کشورها تعهدات صنعت را برای حذف تدریجی قفس باتری در اوایل سال 2025 دیده اند. با این حال، قفس باتری همچنان فراگیر است و در بازارهای نوظهور و کشورهای جهان سوم به سیستم تبدیل می شود. و بسیاری از این سیستم های قفس باتری به سادگی با قفس های غنی شده یا مستعمره جایگزین می شوند.

 

محصولات مرتبط