فروش جوجه مرغ بومی مرندی یکی از بهترین نژادهای ایرانی با ظاهر متفاوت و منحصر به فرد در شرکت آریا منتخب از محبوبیت بالایی برخوردار است.
جوجه سیاه مرندی بدون هرگونه اصلاح نژاد ژنتیکی، کاملا ارگانیک جز پرندگان تزیینی محسوب می شود. این پرنده از بهترین نژادهای تخمگذار ایرانی مقاوم در برابر انواع بیماریها و سازگار با محیط های آب و هوایی مختلف می باشد.
مرغ مرندی با داشتن پر و بال مشکی بیشترین درصد نور خورشید را جذب کرده و دارای تخم و گوشت باکیفیت می باشد. پرورش جوجه مرندی با هدف وزن گیری یا طول دوره­ تخمگذاری دارای توجیه اقتصادی می باشد. همچنین بخاطر ارگانیک بودن این مرغ گوشت و تخم مرغ آن دارای خاصیت درمانی می باشد.

فروش-جوجه-مرغ-بومی-مرندی

شرکت آریا منتخب پارسیان در فروش جوجه با نژادهای بومی و صنعتی با عنوانین زیر سرآمد می باشد. ضمنا این شرکت فعالیتش را زیر نظر مستقیم سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی کل کشور به صورت تخصصی انجام می دهد.

 1. جوجه مرغ بومی بلک استار، گلپایگانی، مرندی، جهادی، لوهمن
 2. جوجه گوشتی صنعتی آرین، راس، کاب، پلاس، هوبارد

مزایای جوجه مرغ بومی مرندی

جوجه-و-مرغ-بومی

خواص تخم مرغ مرندی

 • دارای انواع ویتامین ها
 • پروتئین
 • املاح
 • فیبر
 • چربی
 • کلسترول
 • کربوهیدرات

فواید گوشت مرغ محلی

 1. تامین پروتئین
  مرغ دارای محتوای پروتئین بسیار بالا که نقش بسیار مهمی در حفظ ماهیچه های ما دارد. مصرف مرغ برای کسانی که می خواهند عضله بسازند ضروری است.
 2. کاهش وزن
  آیا تا به حال یک بشقاب غذای سالم بدون مرغ دیده اید؟ دلیل اینکه مرغ همیشه در یک رژیم غذایی سالم گنجانده می شود این است که اساساً گوشت بدون چربی است، به این معنی که چربی زیادی ندارد. بنابراین، خوردن مرغ به طور منظم می تواند در واقع به کاهش وزن به روشی سالم کمک کند.
 3. استخوان های سالم
  علاوه بر پروتئین، مرغ سرشار از کلسیم و فسفر می باشد که هر دو این مواد معدنی به سلامت استخوان های شما کمک می کنند. خوردن مرغ به طور منظم خطر ابتلا به آرتریت را نیز کاهش می دهد.
 4. تسکین دهنده استرس
  آیا می دانید چه موادی به کاهش استرس کمک می کنند؟ تریپتوفان و ویتامین B5 است. مرغ دوز خوبی از هر دو اینها دارا می باشد همچنین سرشار از منیزیم است که علائم PMS را تسکین می دهد. بنابراین به طور کلی، خوردن مرغ می تواند به شما کمک کند تا زندگی بدون استرس داشته باشید.
 5. تقویت ایمنی
  آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا پزشکان سوپ مرغ را به عنوان بخشی از وعده های غذایی بهبودی شما توصیه می کنند، چه سرماخوردگی یا آنفولانزا داشته باشید؟ به این دلیل که مرغ به تقویت سلول های ایمنی بدن کمک می کند، در حالی که بخار سوپ مجرای بینی را پاک می کند. خوردن مرغ به شکل سوپ بهترین راه برای بهبودی بیشتر عفونت ها و سرماخوردگی هاست.
جوجه-مرغ-بومی-آریامنتخب

شرایط پرورش جوجه مرغ بومی

  • برنامه نور و روشنایی
2019181716151413121110987654321سن به هفته
1616151412101010101111121212121415182023مدت روشنایی در روز (به ساعت)

در 24 ساعت ابتدایی پرورش جوجه بومی، میزان و شدت نور بایستی زیاد باشد. درواقع بهتر است که روز اول به‌طور کامل روشنایی بدون خاموشی داده شود تا جوجه با محیط و فضای آبخوری و دان خوری آشنا شود. بهترین برنامه نوردهی برای جوجه های بومی 23 ساعت روشنایی با 1 ساعت خاموشی می باشد. طبق این جدول میتوانید برنامه نوری خود را تا پایان دوره تنظیم نمایید.

 • دما

  دما در 24 ساعت اولیه ورود جوجه به داخل سالن بین 32 تا 35 درجه سانتی‌گراداست و تا یک هفته در این رنج باقی می‌ماند. این دما به جوجه‌ها فرصت می‌دهد با خیال راحت آب و غذا بخورند؛ و هر هفته حدود 3 درجه از دمای سالن را بایستی کم نمود به‌گونه‌ای که در هفته آخر پرورش (هفته ششم) به 18 الی 21 درجه سانتی‌گراد برسد؛ زیرا با افزایش سن یا وزن مرغ تولید حرارت این پرنده هم بیشتر می‌شود لذا بایستی به‌موازات آن میزان دما را کاهش داد در غیر این صورت افزایش درجه حرارت محیط سبب کاهش مصرف غذا و درنتیجه کاهش رشد می‌گردد.

 • رطوبت

  منبع رطوبت سالن مرغداری شامل دو بخش است :
  1- رطوبت بستر
  2- رطوبت فضا.

  اگر میزان رطوبت سالن زیاد شود سبب تولید آمونیاک، ظهور بیماری کوکسیدیوز و رشد میکروارگانیزم هایی مانند باکتری و قارچ می‌شود و اگر هم میزان رطوبت کم باشد سبب افزایش گردوغبار، افزایش بیماری، افزایش هزینه‌های تهویه و… می‌شود. بهتر است که رطوبت بستر برای جوجه‌ها 20 تا 40 و برای مرغ‌های بالغ 10 تا 20 درصد باشد. همچنین رطوبت فضای سالن در ابتدای دوره پرورش 65 تا 70 درصد و سپس با افزایش سن پرنده به 50 تا 60 درصد تقلیل یابد.

 • سیستم تهویه

  انجام تهویه و داشتن یک سیستم کارآمد در سالن مرغداری به دلایل زیر ضروری است:

  •  مرغ یک موجود زنده است و احتیاج به هوای تازه و اکسیژن دارد.
  • مدیریت و دفع رطوبت اضافی در سالن پرورش.
  • تحقق بخشیدن به مدیریت دما.
  • دفع گازهای سمی.

  اگر تهویه به‌درستی انجام نگیرد سبب فعالیت میکروارگانیزم ها بر روی بستر و درنتیجه تولید گازهای سمی می‌شود که مسمومیت تنفسی، کاهش تولید و ضعف مرغ‌ها را می‌تواند به همراه داشته باشد.

 • تراکم گله

  این موضوع تأثیر زیادی بر روی عملکرد پرنده دارد. کف سالن پرورش، ظرفیت تعدادی مرغ را دارد و عواملی همانند فصل پرورش، نوع سالن ازنظر بستر، نوع مرغ (گوشتی، تخم‌گذار و مادر)، شرایط محیطی، فضای آبخوری و دان خوری، وزن نهایی همگی بر میزان تراکم گله اثر دارند. در سیستم ایران به ازای هر 10 تا 13 قطعه جوجه گوشتی 1 مترمربع فضا در نظر گرفته می‌شود اما اگر بر اساس وزن نهایی باشد معمولاً به ازای وزن 2/2 کیلوگرم 15 قطعه و به ازای وزن 5/2 کیلوگرم 13 قطعه جوجه گوشتی در هر مترمربع پرورش داده می‌شود.

 • بهداشت و واکسیناسیون

  واکسیناسیون در گله بایستی مطابق با به‌کارگیری یک برنامه جامع و مدون از سوی سازمان دامپزشکی باشد. مهم‌ترین بیماری‌هایی که طیور بومی را علیه آن‌ها واکسینه می‌کنند شامل برونشیت عفونی، نیوکاسل، گامبورو است. همچنین برای مصرف واکسیناسیون می‌توان از روش‌هایی همانند اسپری، قطره چشمی، آشامیدنی و تزریقی استفاده نمود.

فیلم انواع جوجه مرغ بومی

محصولات مرتبط