قبل
بعدی
در این مقاله آموزشی به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

علت مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی

علت مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی

بیشتر تلفات معمولاً در هفت روز اول اتفاق می‌افتد. علت مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی ناشی از کیفیت گله مولد و شرایط جوجه‌کشی به زودی مشخص می‌شود. مراقبت خوب ازجوجه های ضعیف بسیار مهم است زیرا آنها به راحتی از بین می‌روند.

اگر مرگ و میر وجود دارد، ضروری است که پرندگان مرده را به صورت روزانه از بین برده و تعیین کنید که در چه زمانی از چرخه چه میزان تلفات دارید. الگوی مرگ و میر در چند هفته اول به شما سیگنال روشنی در مورد مدیریت شما می‌دهد. تلفات در سه روز اول ارتباط نزدیکی با کیفیت DOC دارد، اما پس از سه روز تلفات به کیفیت مراقبت پس از هچ بستگی دارد.

 

علت مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی ناشی از عفونت

بین علت مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی ناشی از علل فردی یا عفونت گله تمایز قائل شوید. هنگام بیرون آوردن جوجه‌های مرده، سعی کنید علت مرگ و میر را کشف کنید. آیا آنها در مکان‌های خاصی در سالن مرغداری قرار دارند؟ جوجه نر یا ماده هستند؟ آیا آنها قبلاً بیمار شده یا ناگهان مرده‌اند؟ پاسخ به کلیه این سوالات به شما کمک می‌کند تا دوره پرورش بهتری داشته باشید. شرکت آریا منتخب پارسیان آمادگی لازم در جهت پاسخگویی به کلیه سوالات شما در دوره پرورشی می‌باشد.

علت مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی ناشی از عفونت

۶ ویژگی جوجه مرده و علت مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی

 • دراز کشیدن روی شکم یا پشت
  اختلال متابولیک با شیوع بالا بین ۲ تا ۵ هفته، سعی کنید با مداخلات مدیریت خوراک بیماری را حل و فصل کنید.
 • در پشت با بال‌های باز شده و اغلب با یک پا در هوا
  علت سندرم مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی، قلب جوجه‌ها می‌ایستد و به پشت مرده می‌افتد. رشد را کمی با شدت نور کمتر کاهش دهید تا زمانی که میزان مرگ و میر به زیر ۰٫۰۵ درصد در روز برسد.
 • به خوبی توسعه یافته، با محصول کامل
  جوجه‌ها در سنین بالاتر از فشار بیش از حد بر قلب یا التهاب دیواره یا دریچه قلب رنج می‌برند.
 • وضعیت متوسط ​​تا بد، معده پر از مایعات
  آسیت از سن ۳ هفتگی به بعد، این جوجه‌ها مستعد استرس گرمایی هستند. سطح CO2 را در خانه بررسی کنید. در چرخه بعدی رشد را محدود کنید، از گردش هوا اطمینان حاصل کنید و از نوسانات دمای روز و شب جلوگیری کنید.
 • روی شکم، گردن به جلو و پاها به عقب
  خفگی پرندگان در اثر عفونت ویروسی یا واکنش شدید به واکسیناسیون توسط یک پلاک مواد ملتهب در بالای دستگاه تنفسی خفه شده‌اند.
 • وضعیت مهر و موم، روی معده، پاها به عقب، گردن کشیده، منقار کمی باز و اغلب با لقمه‌ای از بستر در منقار
  بوتولیسم (نادر) یا در اثر مصرف بیش از حد عوامل ضد کوکسیدیال یونوفوریک یا آنتریت نکروز اتفاق می افتد.

 

مطالعه بیشتر —->> علل تلفات جوجه ها از یک تا سه هفتگی

علت سندرم مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی

علت سندرم مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی با رشد سریع ظاهراً طبیعی است. پرندگان اغلب نر معمولاً مرده در پشت خود با بال‌های باز یافت می‌شوند. این وضعیت به ندرت در پرندگان تخمگذار رخ می‌دهد، اگرچه گزارش‌هایی از مرگ‌های مشابه در پرورش‌دهندگان گوشت بالغ گزارش شده است. این بیماری اساسا منشا متابولیکی دارد اما عوامل ژنتیکی، محیطی و تغذیه‌ای نیز نقش مهمی دارند.

جوجه‌‌ گوشتی که به دلیل SDS می‌میرد هیچ ناهنجاری خاصی نشان نمی‌دهد. پرندگان معمولاً نرهای سالم با وزن بدن بالاتر از حد متوسط ​​بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. بلافاصله قبل از مرگ، آنها طبیعی به نظر می‌رسند و اغلب در حال تغذیه، نوشیدن و راه رفتن دیده می‌شوند. پرندگان گردن خود را دراز می‌کنند، جیغ می‌زنند و به دلیل بال زدن و کشیده شدن پا به سرعت خود را به پشت می‌اندازند. اکثر پرورش دهندگان طیور این بیماری را حمله قلبی توصیف می‌کنند. مرگ در عرض چند دقیقه اتفاق می‌افتد، ولی اگر پرندگان در مراحل اولیه حمله به شدت ماساژ داده شوند، می‌توان با موفقیت طولانی مدت محدودی احیا شد.

علت سندرم مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی

نحوه خرید و فروش جوجه مرغ گوشتی

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر راجع به علت مرگ ناگهانی جوجه مرغ گوشتی به سایت شرکت آریا منتخب پارسیان مراجعه نمایید و مقالات گسترده‌ای را در این زمینه داشته باشید. و اما درباره نحوه خرید و فروش و قیمت جوجه شما می‌توانید هر روز و در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما از طریق واتساپ،تماس و … با شماره های زیر در ارتباط باشید و سوالات خود را در این موضوع بپرسید و ثبت سفارش خود را انجام دهید.

شماره های تماس: شعبه اصفهان: ۰۹۱۳۱۰۰۷۶۸۹ _ ۰۹۱۳۱۰۰۵۸۳۶

شعبه تهران: ۰۹۱۲۳۹۶۸۶۷۱ _ ۰۹۱۲۱۹۸۶۶۵۱

شعبه مشهد: ۰۹۱۵۱۰۰۶۹۲۳

 

 

 

*
*

نوزده − دو =